Gumowe

Obejmy skorupowe: Niezawodny sposób montażu końcówek do węży gumowych za pomocą obejm skorupowych wg DIN 2817, jest od wielu lat jednym z najczęściej spotykanych w przemyśle. Przewody gumowe z końcówkami na obejmach skorupowych są coraz częściej wybierane ze względu na bezpieczeństwo, szybkość i łatwość montażu. Węże przemysłowe każdy z nas w życiu widział chociaż raz – są one bowiem nieodłącznym elementem wielu konstrukcji. Zobaczyć je możemy w wozach strażackich, podczas remontów hydraulicznych, a nawet we własnym ogrodzie! W dodatku rodzina węży przemysłowych jest tak liczna, że w rzeczywistości można pokusić się o stwierdzenie, że wszelkie innowacje techniczne wymagają również wkładu w postaci węży przemysłowych. Jedną z wyróżniających się grup są przewody gumowe, które znakomicie odnalazły się w szeroko pojętym przemyśle. MiDaTech zaopatruje klientów w najlepsze elementy w postaci przewodów, współpracując z producentami z całej Europy. Stale ulepszamy nasze produkty, chcąc być coraz lepszymi i podążać za rozwojem technologii, korzystając z możliwości jakie nam oferuje.

Wyświetlanie jednego wyniku

Zaprasowane tulejami: Przewody gumowe z końcówkami zaprasowanymi za pomocą tulei stalowych są najczęściej spotykane w hydraulice siłowej oraz czasem w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i kosmetycznym. Dla potrzeb aplikacji specjalnych możliwe jest wykonywanie zakuć końcówek i tulei ze stali wysokostopowych.

Nieodłączne towarzystwo podczas robót. Przewód elastyczny gumowy – charakterystyka

Przewody gumowe określane są mianem przewodów elastycznych. Jednak co tak naprawdę nazywać można przewodem elastycznym? Są to węże elastyczne, które są wyposażone w odpowiednie systemu złączne bądź szybkozłączne. Jako najprostszy wizualny przykład podać można wąż z dwoma końcówkami zamocowany za pomocą systemów takich jak opaski zaciskowe czy obejmy skorupowe. Niektóre przewody są dodatkowo wyposażone w specjalne elementy, jednak jest to zależne od ich przeznaczenia. Przewody gumowe są stosowane najczęściej z opaskami i obejmami do montażu, jednak w wężach o dużych średnicach stosuje się końcówki będące integralnymi częściami, których nijak nie da się zdjąć. Węże gumowe (wraz z łącznikami) często są podawane zmianom temperatury, ciśnienia, rozciąganiu – przez co muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne. I rzeczywiście, każdy gumowy przewód z naszego sklepu spełnia najwyższe wymagania, niezależnie od swojego przeznaczenia. Przykładowymi zastosowaniami przewodów gumowych są: przewody do przesyłu mokrych substancji ściernych, instalacji technologicznych, autocystern czy nawet transportu pneumatycznego. Jak więc widzimy, zastosowania są naprawdę szerokie – nasze przewody gumowe sprawdzą się na każdej misji!

Dobieranie odpowiedniego przewodu – na co zwrócić szczególną uwagę? Wyjaśniamy!

Wybierając przewód gumowy, warto zapoznać się z niezbędnymi informacjami, takimi jak średnica węża, długość przewodu czy typ przyłączy. Również medium (rodzaj i temperatura), środowisko pracy (czynniki zewnętrzne w danym pomieszczeniu a także na zewnątrz) i ciśnienie robocze. Jeżeli uprzednio nie poznasz tych kilku parametrów, nie ma mowy o bezpiecznym stosowaniu gumowych przewodów. Warto również czynić zakupy u specjalistów z branży – w tym celu zapraszamy do MiDaTech. Od lat dostarczamy naszym Klientom najwyższej jakości przewody elastyczne gumowe. Nasze przewody gumowe spełniają wszystkie standardy, przez co służyć mogą przez lata. Podejmując się współpracy z europejskimi producentami, możemy dumnie prezentować najnowsze modele, opracowane na zasadzie „funkcjonalność i długowieczność”. Jeżeli chodzi o przewody gumowe, wykonujemy je na indywidualne zamówienie klientów, oczywiście oferując fachową pomoc i poradę, jeżeli chodzi o przewód gumowy i właściwą aplikację. Montujemy również końcówki, przez co zamawiający otrzymuje od nas pełen zestaw – złożony na specjalne zamówienie! Zachęcamy więc serdecznie do skorzystania z naszej oferty.