DIN

Higieniczne połączenie węży, jakim jest złącze DIN, to produkt łatwy w czyszczeniu i sterylizacji. Została zaprojektowana do wymagających zadań, jak np. przesył żywności. Doskonale zdaje egzamin podczas transportu substancji, dlatego jest znana również jako złącze mleczarskie. Przesyłanie mleka i innych płynnych lub półpłynnych produktów spożywczych z użyciem złącza DIN, może się odbywać w wysokiej temperaturze do 120 °C. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z najnowszą ofertą MiDaTech na złącza spożywcze. Wszystkie połączenia DIN, które obecnie mamy na stanie, są zaprezentowane poniżej.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Złącza spożywcze DIN są sterylne i nadają się do kontaktu z żywnością

Węże do przesyłania substancji spożywczych, jak elastyczny Milkflex do transferu mleka, można łączyć dzięki sterylnej armaturze. Zrobimy to przy wykorzystując trzyczęściowe złącze DIN, uszczelniające i zabezpieczające miejsce połączenia węży. Tego typu złącza spożywcze stosuje się podczas transportowania cieczy do cysterny, a następnie do opróżniania jej. Wykonane ze stali nierdzewnej złącza mogą być poddawane sterylizacji, ponieważ wytrzymują wysokie temperatury. Ekonomiczny zacisk DIN zakłada się na węża mleczarskiego, uzyskując tym samym wytrzymałe mocowanie, zabezpieczone przez rozerwaniem. Oferowane przez naszą firmę złącza spożywcze, wyróżniają się gładką strukturą pozbawioną chropowatych elementów, co znacznie ułatwia ich czyszczenie. Złącza spełniają normy, pozwalające na stosowanie ich w przemyśle spożywczym i kosmetycznym. W MiDaTech mogą Państwo kupić m. in. króciec złącza gwintowany i stożkowy, jak też zaślepkę z łańcuszkiem i inne elementy, niezbędne do stworzenia higienicznego mocowania.

W przemyśle spożywczym panują określone zasady, których należy przestrzegać. Odpowiednia higiena w przemyśle mleczarskim pozwala na produkcję i transport mleka nawet w najdalsze zakątki. Z powodu istnienia czynników niekorzystnych, takich jak brud, kurz czy nawet bakterie, samo przetransportowanie mleka wymaga odpowiedniego sprzętu, który przede wszystkim powinien cechować się wysoką sterylnością. Węże oraz akcesoria takie jak złącza powinny spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa żywności oraz warunków sanitarnych. Węże do mleka i przewody mleczne są obecnie powszechnie stosowanymi częściami w nowoczesnych gospodarstwach, a także w samym przemyśle – złącza spożywcze do nich powinny być więc wykonane z dbałością o każdy szczegół.

Złącze mleczarskie – charakterystyka przedmiotu. Do czego służy złącze DIN?

Złącze mleczarskie to specjalny przedmiot, który charakteryzuje się tym, że składa się z trzech części: nakrętki, części żeńskiej i części męskiej. Wykonane najczęściej ze stali nierdzewnej, są doskonale przystosowane do norm, jakie obowiązują w przemyśle mleczarskim. Przeznaczeniem złącza jest swobodne i higieniczne łączenie węży i usprawnianie samego procesu przelewu według określonych zasad ustalonych odgórnie. Podstawowymi cechami dobrego złącza powinny być nieprzepuszczalność i zabezpieczanie miejsca połączenia ze sobą węży. Jeżeli byłyby one nieszczelne, pozostałby jedynie płacz nad rozlanym mlekiem – MidaTech niszczy ten czarny scenariusz, posiadając w swojej ofercie złącza zgodne ze współczesnymi standardami w kwestii transportu mleka. Ekonomiczny zacisk, jaki posiada złącze mleczarskie, zapewnia wytrzymałe mocowanie i brak możliwości rozerwania. W związku z faktem, że są one wykonane ze stali nierdzewnej, mogą być poddawane sterylizacji – wszystko przez wytrzymałość wobec wysokich temperatur. W naszym sklepie można znaleźć wszystkie elementy potrzebne do stworzenia wysoce higienicznego mocowania; nie pozostaje więc nic innego, jak tylko działać!

Stal nierdzewna – zalety i jej powiązanie z transportem mleka. O tym, dlaczego złącza spożywcze najczęściej wykonuje się właśnie z tego materiału

Stal nierdzewna jest mieszanką żelaza, węgla z dodatkami chromu, a także opcjonalnie niklu. To właśnie ta mieszanka stworzyła materiał, który o wiele bardziej wytrzymały na promocję. W związku z racji większej wytrzymałości produktów wykonanych z tego materiału, inwestycja w nie okazuje się sporą oszczędnością. Stal nierdzewna jest często określana mianem „kwasowej” – wszystko przez jej odporność na związki chemiczne. Jest ona również odporna na korozję, a jej gładka powierzchnia nie wchodzi w reakcję z otoczeniem, przez co nie ulega ona zmianie wraz z biegiem czasu. Co ważne, złącze DIN wykonane ze stali jest odporne na zabrudzenia i wilgoć, więc jej czyszczenie czy sterylizacja jest wyjątkowo łatwa. Złącza spożywcze oferowane przez nas są przede wszystkim gładkie strukturalnie, co znacznie ułatwia już i tak prostą higienę przedmiotu. W MidaTech przywiązujemy ogromną wagę do bezpieczeństwa i higieny, przez co nasze produkty są wykonane ze szczególną uwagą na każdy, nawet najmniejszy element konstrukcji jaką jest trzyczęściowe złącze mleczarskie. W MidaTech służymy nie tylko doskonałym asortymentem, lecz również poradą w kwestii złączy, węży i wszystkich produktów, które można u nas znaleźć!