Węże ssawne

Węże ssawne najczęściej wykorzystywane są w jednostkach pożarniczych. Jednak ich cenione właściwości znalazły również zastosowanie w innych branżach przemysłowych. Bardzo często można je spotkać w zakładach farmaceutycznych, gdzie stanowią jednej z najważniejszych elementów aparatury odpowiadającej za wytwarzanie nowych leków. Dodatkowo świetnie sprawdzają się w strefach zagrożonych wybuchem, gdzie odciągają niebezpieczne gazy, dymy lub pyły. W ofercie naszego sklepu MiDaTech znajdą Państwo różnego rodzaju węże ssawne spełniające wszystkie obowiązujące normy. Zapraszamy!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Węże ssawne – wypróbuj ich wszechstronne zastosowanie w swoim zakładzie

Najczęściej wąż ssawny wyróżnia się pofałdowaną powierzchnią. To właśnie dzięki niej zachowuje swoją elastyczność i może zostać z łatwością dopasowany do każdego miejsca. Węże ssawne charakteryzują się dużą wytrzymałością i odpornością na niekorzystne warunki takie jak np.:

  • ścieranie i pękanie,

  • niska lub wysoka temperatura,

  • żrące substancje chemiczne.

W zależności od tego z jakiego materiału zostały wykonane posiadają odmienne właściwości fizykochemiczne. W naszym sklepie MiDaTech posiadamy produkty tylko od sprawdzonych i renomowanych dostawców. Wąż ssawny bardzo często jest ulepszany i wzmacniany różnymi dodatkami wśród, których wyróżnia się m.in. dodatkowe sploty np. z nierdzewnej taśmy stalowej lub spirale z PP i PCV. Jedną z najbardziej cenionych właściwości węży ssawnych podczas ich produkcji jest zastosowanie domieszek grafitu. Wpływa to na właściwości antystatyczne, a tym samym przeciwwybuchowe zmniejszające ryzyko nagromadzenia ładunków elektrostatycznych. Właśnie taki rodzaj węży nasi doświadczeni specjaliści zalecają wszystkim zakładom przemysłowym, gdzie występują strefy zagrożenia wybuchem ATEX.

W sklepie MiDaTech znajdziesz niezawodny wąż ssawny do wody stający na wysokości zadania

W wielu przypadkach wąż ssawny stosuje się również jako połączenie między zbiornikiem, a pompą wodną. Taki rodzaj węża jest szczególnie odporny na hydrolizę oraz działanie mikroorganizmów. Może służyć do pobierania wody np. z jezior lub rzek. Świetnie sprawdzi się również podczas zaciągania środków pianotwórczych. Oczywiście niezależnie od rodzaju węża niezwykle istotne jest utrzymanie go w czystości, a także dbanie o całkowite wysuszenie. Takie działania zdecydowanie przedłużą żywotność węża. W naszym sklepie MiDaTech mogą Państwo liczyć na kompleksową pomoc ze strony doświadczonych specjalistów, doskonale znających się na wymaganiach branży technicznej. Po przeprowadzonej konsultacji pomogą oni wybrać odpowiedni sprzęt przeznaczony do zadań specjalnych, a także indywidualnie ustalą cenę za produkt. W sklepie internetowym mogą Państwo sprawdzić parametry techniczne każdego z produktów, co dodatkowo ułatwi wybór. Nasze wieloletnie doświadczenie przekłada się na zadowolenie dużego grona stałych klientów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z proponowanym przez nas szerokim asortymentem.