Węże do substancji spożywczych

Wysoka jakość to konieczność w przypadku węży spożywczych, którymi będzie transportowana żywność i substancje płynne. Posiadamy w asortymencie duży wybór węży do przemysłu spożywczego, w tym węże gumowe do gorącej wody, soków i mleka, które mogą być używane w cysternach i zakładach przemysłowych. Oprócz węży z gumy, oferujemy też wyroby tworzywowe, jak wąż spożywczy z materiału PCV, idealny do transportu substancji spożywczych oraz lekkich chemikaliów. Wszystkie węże spożywcze MiDaTech są certyfikowane i zgodne z normami.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 21

Przesył płynnej żywności to złożony proces. Nie obejdzie się bez węży spożywczych

W pełni higieniczne i odporne na ścieranie węże do przemysłu spożywczego są używane do transportu zdatnej do picia wody, mleka, soków, tłuszczy i alkoholu. To wyroby, które podlegają ścisłej kontroli, a ich stosowanie musi być poświadczone odpowiednim certyfikatem, dopuszczającym je do kontaktu z żywnością. Wyróżniamy węże do substancji spożywczych gumowe i z tworzyw sztucznych (m. in. PCV, silikon). Zależnie od rodzaju węża, można w nim transportować substancje płynne oraz drobne ciała stałe, takie jak mąka, barwniki czy cukier, przy czym należy uwzględnić ciśnienie i temperaturę pracy. Staramy się na bieżąco uzupełniać nasz asortyment w najlepsze węże spożywcze, jakie zdołamy sprowadzić bezpośrednio od producentów. W ofercie znajdą Państwo odporne na złamania węże Milkflex Crush Resistant oraz Tuprestige Crush Resistant i inne renomowane produkty do przesyłu żywności. Są one lekkie, elastyczne, odporne na zgniatanie i przejechanie. Poprawiają komfort i bezpieczeństwo pracy. Znamy się na swoim fachu, dlatego jeśli mają Państwa pytania, zapraszamy do kontaktu!

Wybierz węże spożywcze od MiDaTech spełniające wszystkie wymogi

Branża spożywcza jest jedną z najbardziej wymagających gałęzi przemysłu. Dostarczanie ludziom produktów gotowych do spożycia wymaga podejmowania określonych działań w żaden sposób nie zmieniających jakości produkowanych wyrobów. Szereg przepisów stoi na czele wysokiej jakości produktów spożywczych, a ich przestrzeganie jest obowiązkiem każdego zakładu spożywczego i gastronomicznego. W naszym sklepie MiDaTech wiemy, że zarówno dla dużych przedsiębiorstw jak i klientów indywidualnych niezwykle ważna jest konstrukcja oferowanych przez nas węży do przemysłu spożywczego. Przy kontakcie z żywnością najistotniejszą rzeczą jest spełnianie wszelkich norm. Z tego względu gwarantujemy, że oferowane przez nas węże do przemysłu spożywczego są zgodne z wymogami FDA (Agencja Żywności i Leków z ang. Food and Drug Administration). Wąż spożywczy nie mogę być wybrany jako pierwszy z brzegu. Przede wszystkim musi on być wykonany z materiałów nie wpływających na jakość substancji przepływających nim, a więc nie mogą w żaden sposób wpływać na smak i zapach. W naszym sklepie znajdziesz węże spożywcze wytworzone z materiałów pozbawionych jakichkolwiek substancji szkodliwie wpływających na zdrowie człowieka.

Wysokiej jakości wąż spożywczy to podstawa w każdym profesjonalnym zakładzie

W naszym sklepie MiDaTech zawsze mogą Państwo liczyć na pomoc doświadczonych pracowników. Poza spełnianiem wymagań najbardziej wymagających klientów, służymy specjalistyczną wiedzą zarówno techniczną jak i związaną z normami spożywczymi. Profesjonalne węże spożywcze to niezbędne wyposażenie każdego zakładu przemysłowego. Wiemy, że ich wybór może przyprawić o zawrót głowy. Dlatego właśnie nasi konsultanci są stale do Państwa dyspozycji. Rozwieją wszelkie wątpliwości, a także pomogą wybrać produkt spełniający wszystkie potrzeby i oczekiwania. W naszym asortymencie znajdą Państwo tylko i wyłącznie węże do substancji spożywczych od renomowanych producentów, co gwarantuje ich wysoką jakość. Wyróżniają się dużą odpornością na zgniatanie oraz pękanie, dzięki czemu posłużą długie lata. Nasze wieloletnie doświadczenie widoczne jest wśród szerokiego grona zadowolonych klientów. Wybierając nasze produkty zwiększą Państwo poziom bezpieczeństwa w swoim zakładzie, a także oszczędzą sobie problemów związanych z zanieczyszczeniem produktów spożywczych. Ceny ustalamy po przeprowadzonej wcześniej konsultacji. Czekamy na Państwa!

FAQ – PYTANIA I ODPOWIEDZI

#1 Czy wszystkie węże spożywcze posiadają to samo przeznaczenie?

Węże do przemysłu spożywczego to szeroka grupa produktów; oznacza to, że każdy wąż spożywczy ma swoje konkretne zastosowanie. Na rynku możemy wyróżnić węże do wody pitnej, mleka, transportu alkoholi, olejów, jak i do przesyłu produktów sypkich czy półpłynnych. Istotne, by używać węża zgodnie z jego bazowym przeznaczeniem.

#2 Z czego wykonane są węże do substancji spożywczych?

Węże spożywcze tworzone są z materiałów, które oficjalnie zostały dopuszczone do kontaktu z żywnością. Mowa tu między innymi o PVC, polietylenie oraz innych polimerach. Wymienione tworzywa cechują się brakiem określonego zapachu i smaku, a także wytrzymałością. W żaden sposób nie łączą się z przesyłaną żywnością, pozostając w pełni neutralnymi dla substancji.

#3 Czy wąż spożywczy powinien posiadać certyfikat?

Każdy wąż spożywczy powinien zostać wykonany z odpowiednich materiałów, a przy tym posiadać wymagane prawem certyfikaty: Unii Europejskiej i FDA. W MiDaTech oferujemy wyłącznie certyfikowane węże spożywcze wykonane między innymi z wytrzymałego PVC.