Metalowe

Węże stalowe, na bazie których wykonywane są również przewody elastyczne z dospawanymi końcówkami, poprzez swoją budowę znajdują zastosowanie w miejscach, gdzie parametry pracy są za wysokie dla przewodów gumowych, kompozytowych, a nawet teflonowych. Ponadto charakteryzują się one bardzo dobrą elastycznością, szczelnością i długim okresem eksploatacji.

Wyświetlanie jednego wyniku

Gdzie reszta nie może… tam węża metalowego pośle. Parafraza popularnego przysłowia niesie ze sobą prawdziwy fakt dotyczący przewodów wykonanych z różnych tworzyw. Choć najpopularniejszymi są węże wykonane z tworzywa sztucznego czy z gumy, to właśnie metalowe przeznaczone są do zadań, gdzie reszta może niekoniecznie dać radę. Mowa tu przede wszystkim o specyficznych warunkach, które najlepiej wytrzymają właśnie przewody metalowe. Węże metalowe kojarzone są bardzo często z wężami ciśnieniowymi – wykonuje się je przez równoległe lub spiralne, fałdowane rury. Obecnie są one bardzo pożądane w branży hydraulicznej, lecz również gastronomicznej.

Przewody metalowe – ich najważniejsze cechy i ich zastosowanie. Charakterystyka metalowych węży

Metalowe przewody zawdzięczają swoją popularność wielu zaletom, które składają się na zespół cech decydujących o ich użyteczności w miejscach, gdzie rzeczywiście wymagane są profesjonalne akcesoria. Pośród nich można wymienić: niepalność, odporność na korozję, starzenie się, skrajnie niskie temperatury (w przedziale -270°C aż do około 700°C), a także nieprzepuszczalność gazów i szkodliwych płynów. Przewody metalowe doskonale przewodzą elektryczność i ciepło, a przebieg usterek (ewentualnych rozszczelnień) przebiega wręcz bezinwazyjnie. Węże metalowe świetnie radzą sobie z wysokim ciśnieniem, a zakres ich zastosowań obejmuje media takie jak gorąca woda, oleje, ciekłe gazy, chemikalia a także – co należy do bardzo zaskakujących – również żywność! Przemysłowe przewody metalowe znakomicie sprawdzają się w stałych połączeniach rurowych, gdzie wymagana jest przede wszystkim odpowiednia giętkość. Często spotkać je można w układach hydraulicznych lub hamulcowych (przy opróżnianiu i napełnianiu zbiorników). Znajdują się one również w motoryzacji lub łodziach motorowych. Ich zastosowanie jest więc bardzo szerokie, przez co ludzie wielu branż tak chętnie się nimi interesują.

Metalowe przewody w MiDaTech – najlepsza jakość i najlepsze materiały. O miłości do metalu

Przewody metalowe to znakomity wynalazek, który zawdzięcza swoje właściwości przede wszystkim materiałowi, z którego są tworzone. Metal ma bowiem doskonałe własności przewodnictwa elektrycznego, przewodnictwo cieplne, brak przeźroczystości oraz bezwonność. Metalowe przewody mają szerokie zastosowanie w wielu branżach – żeby rzeczywiście służyły na długo, zakup powinno poczynić się u sprawdzonej firmy. MiDaTech pochwalić się może wieloma realizacjami specjalnie dla naszych klientów. Nasze przewody metalowe są wykonywane na specjalne zamówienie osoby zainteresowanej. W ich skład wchodzą odpowiednio wyselekcjonowane metale, które finalnie tworzą niezwykle jakościowy produkt. Długość, DN, rodzaj przyłącza… wszystko zależy od preferencji osoby składającej u nas zamówienie. Dla osób, które nie czują się pewnie w temacie przewodów, oferujemy kompleksową pomoc w doborze zarówno przewodu, jak i aplikacji. Montaż polega jedynie na dospawanie końcówki do przewodu – i gotowe. Nasze metalowe przewody są akcesoriami indywidualnymi – doskonale bowiem zdajemy sobie sprawę, że często potrzebne są niestandardowe wymiary bądź konkretne aplikacje. MiDaTech rozumie potrzeby swoich klientów – jesteśmy otwarci na dyskusje i gotowi na każde wyzwanie!