Węże do substancji chemicznych

Podstawowym wyposażeniem każdego zakładu produkcyjnego wykorzystującego lub produkującego substancje chemiczne stwarzające zagrożenie są profesjonalne węże do chemii. Ich chemoodporny charakter świetnie sprawdzi się zarówno podczas stosowania czystych substancji chemicznych jak i ich mieszanin. Wąż chemiczny od naszej firmy MiDaTech wyróżnia się przede wszystkim wysokiej klasy konstrukcją umożliwiającą bezpieczną pracę z chemikaliami stwarzającymi zagrożenie. Dla nas bezpieczeństwo klientów oraz środowiska jest najważniejsze. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu MiDaTech.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Wąż do substancji chemicznych – niezbędnik gwarantujący maksymalne bezpieczeństwo

Każdy większy lub mniejszy zakład produkcyjny posiada w swoich magazynach ogromne ilości substancji chemicznych stwarzających zagrożenie zarówno dla człowieka jak i dla środowiska. Przepisy BHP oraz Rozporządzenia REACH nakładają na pracodawców szereg obowiązków mających na celu bezpieczne użytkowanie wszelkich chemikaliów. Ma to na celu ochronę przed poważną awarią przemysłową mogącą przynieść ciężkie do zlikwidowania skutki. Jak zapewne wiesz, każdy pojemnik z substancją chemiczną powinien być prawidłowo oznakowany zgodnie z przepisami Rozporządzenia CLP określającego klasyfikację, oznakowanie i pakowanie substancji chemicznych. W tym celu stosuje się piktogramy oraz zwroty „H” informujące o zagrożeniu. Pod żadnym pozorem nie można przelewać dużych ilości chemikaliów bez odpowiedniego zabezpieczenia. Właśnie w tym celu niezbędne są profesjonalne węże do substancji chemicznych. Sam przeładunek, inaczej mówiąc przelewanie substancji jest określone przez międzynarodowe przepisy – w transporcie drogowym ADR oraz kolejowym RID. Węże do chemii wykorzystywane są m.in. przy:

  • rozładunku i załadunku zbiorników transportowych takich jak np. cysterny czy mauzery,

  • procesach technologicznych,

  • napełnianiu i opróżnianiu opakowań,

  • pracach prowadzonych w laboratoriach.

Spełni wszystkie wymogi przepisów! Wąż do chemii od MiDaTech to produkt jakiego szukasz

Proponowane przez nasz sklep MiDaTech węże chemiczne są przeznaczone do płynnych substancji chemicznych i ich mieszanin. Doskonale wiemy jak poważne zagrożenie stwarzają niektóre z chemikaliów. Poza podrażnieniami skóry, oczu lub układu oddechowego mogą także wykazywać działanie rakotwórcze lub mutagenne, a także stwarza zagrożenie wybuchu. Dlatego właśnie w swojej ofercie mamy tylko i wyłącznie węże wyróżniające się wysoką odpornością na działanie chemikaliów o różnym stężeniu. Na stronie internetowej naszego sklepu znajdziesz zarówno węże do lekkiej chemii jak i silnie żrących substancji chemicznych. Podczas przelewania substancji chemicznych przez węże do chemii dochodzi do tarcia powodującego powstanie ładunków elektrostatycznych, przez co może dojść do zapłonu lub wybuchu. Aby temu zapobiec wyposaż się w wąż charakteryzujący się niskim współczynnikiem tarcia wykonanym z materiałów antystatycznych. Nasze wieloletnie doświadczenie przekłada się na jakość naszych produktów. Stale monitorujemy wymagania związane z odpowiednim dostosowaniem węży do pracy z substancjami chemicznymi. Wysoką jakość potwierdzamy atestami oraz certyfikatami. Zwiększ poziom bezpieczeństwa w swojej firmie z wężami od MiDaTech!