Aktualności
0

dnia

W przemyśle może być zarówno produktem ubocznym, jak również istotnym elementem całego procesu wytwarzania. Para wodna skondensowana w jednej części instalacji, pozyskana z odwadniacza i rozdzielacza, czasami może być wykorzystana w innym miejscu zakładu. Na przykład jako nośnik ciepła w instalacji podgrzewającej. Trzeba ją „tylko” przetransportować w optymalnym stanie.

Utrzymanie temperatury na odpowiednim poziomie będzie możliwe dzięki materiałom odpornym na gorąco

Do takich zadań potrzeba specjalistycznej armatury przemysłowej. I dokładnie taką oferujemy naszym Klientom, gdyż firma MiDaTech działa w branży grubo ponad 10 lat. Współpracujemy z najbardziej renomowanymi producentami na rynku, dostarczając wysokiej jakości produkty do ponad 500 stałych odbiorców. Gwarantujemy, że każdy wąż do pary wodnej spełnia wyśrubowane normy jakości. W tej kategorii kluczowym parametrem jest temperatura stałej pracy, w przypadku armatury gumowej zazwyczaj oscylująca wokół 165 °C. Wyjątkiem są tutaj węże wykonane z mieszanki IIR i EPDM, bez problemy wytrzymujące stabilne 210°C – a przy chwilowych skokach temperatury nawet do 235 °C.

Węże do pary z katalogu MiDaTech sprostają wszelkim zadaniom, jakie postawi przed nimi nowoczesny przemysł

Na tym oczywiście nie koniec. W naszej ofercie posiadamy specjalistyczne akcesoria o uniwersalnym zastosowaniu, wykonane ze stali nierdzewnej austenitycznej. W przypadku metalowych węży do pary wodnej maksymalna temperatura pracy sięga niebotycznych 600 °C. Ten produkt można skonfigurować na wiele sposobów, dostosowując go do konkretnych potrzeb. Począwszy od doboru zakończenia (kołnierze obrotowe, gwint wewnętrzny i zewnętrzny, śrubunek), a skończywszy na strukturze opcjonalnego oplotu. Konkretna specyfikacja powinna odpowiadać czynnikom występującym w miejscy przeznaczenia. Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami MiDaTech oraz wysyłania zapytań ofertowych. Gwarantujemy rzadko spotykane, niezwykle korzystne warunki zakupu węża do pary wodnej oraz pozostałych elementów armatury przemysłowej.

0

dnia

Podczas wyboru osprzętu do zastosowań przemysłowych trzeba brać pod uwagę mnóstwo czynników. Oczywiście waga ceny w procesie podejmowania decyzji jest znaczna, ale nie zawsze to ona przechyla szalę na korzyść jednego z analizowanych rozwiązań. Równie dużą rolę odgrywają także osiągi oraz poziom wytrzymałości na obciążenia i czynniki zewnętrzne. W asortymencie MiDaTech posiadamy szereg węży do powietrza, prezentujących wysoki poziom.

Zachowanie odpowiedniej wytrzymałości oraz elastyczności przewodu wymaga specjalnych materiałów

Ostatni prawdziwy przełom technologiczny w tej branży miał miejsce już jakiś czas temu, ale producenci armatury przemysłowej stale wprowadzają kolejne udoskonalenia. Systematyczne poprawianie wydajności i żywotności przewodów przesyłowych sprawia, że modernizacja osprzętu może przynieść zakładowi wiele wymiernych korzyści. Nowoczesne węże do powietrza są znacznie bardziej giętkie, a zarazem wytrzymałe od swoich poprzedników. Z powodzeniem można je stosować w połączeniu z wydajnym kompresorem, do narzędzi pneumatycznych, a także do transportowania substancji w innym stanie skupienia niż gazowy. Niektóre modele z katalogu MiDaTech znakomicie sprawują się przy niektórych produktach spożywczych, środkach ochrony roślin, a nawet substancji chłodzących.

Specjalistyczne węże do powietrza w wielu przypadkach potrzebują dodatkowego wzmocnienia

Osiągnięcie takich rezultatów jest możliwe dzięki produkcji armatury przemysłowej z tworzyw o konkretnych właściwościach. Prym wiodą tutaj PVC oraz gumowe kompozyty EPDM, modyfikowane przez producentów w zależności od potrzeb. Wewnątrz takiego węża do powietrza można znaleźć m.in. wielowarstwowe oploty tekstylne, druciane spirale, poliuertanową okładzinę, poliestrową przędzę i inne, ulepszające dodatki. Konsultanci MiDaTech chętnie wskażą, która specyfikacja będzie odpowiednia dla konkretnych zastosowań. Jakiś czas temu przygotowaliśmy mini-poradnik o doborze węży przemysłowych – zachęcamy do krótkiej, ale treściwej lektury. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, pozostajemy do pełnej dyspozycji.

0

dnia

Co decyduje o przydatności konkretnego produktu dla określonej branży? Przede wszystkim jego efektywność oraz trwałość. Profesjonalne wyposażenie, jakim zajmujemy się w firmie MiDaTech, opisane jest szeregiem różnych zmiennych, tworzących szczegółową charakterystykę każdego z produktów w naszej ofercie. Dziś przyjrzymy się nieco bliżej rozmaitym wężom do wody.

Wymiary, a zwłaszcza średnica wewnętrzna, wiele powiedzą o maksymalnej wydajności osprzętu

Każdy zakład posiada swoje potrzeby i oczekiwania. Odpowiednia armatura przemysłowa gwarantuje ciągłość produkcji, a modernizacja poszczególnych elementów pozwala stopniowo poprawiać osiągane wyniki. Objętość substancji, jaką dane węże do wody są w stanie przetransportować, zależy przede wszystkim od ich wielkości. Należy przy tym zwrócić uwagę na wartość ciśnienia roboczego. Wypełnienie węża po brzegi wodą lub inną substancją to krótka droga do przekroczenia maksymalnego dopuszczalnego poziomu. Kiedy w ciśnienie w układzie dojdzie to poziomu ciśnienia rozrywającego, będzie już za późno na jakąkolwiek skuteczną interwencję.

Wszystkie węże do wody mają określony kąt gięcia, decydujący o rozmieszczeniu kolejnych elementów instalacji

PCV zmodyfikowany na jeden z wielu sposobów oraz guma EPDM to podstawowe surowce, z których powstają ssawno-tłoczne przewody do wszelkiego typu płynów. Każdy z tych materiałów posiada unikatową specyfikację, a wykonany z nich wąż do wody może różne wymiary. W ofercie MiDaTech oferujemy po kilka wariantów produktu. Maksymalny kąt oraz promień gięcia jest uzależniony właśnie od średnicy przewodu. Właściwe ułożenie wszystkich elementów, jakie składają się na rozbudowaną linię produkcyjną, pozwala wycisnąć maksimum z eksploatowanego osprzętu. Więcej informacji na temat aktualnie dostępnych modeli można uzyskać kontaktując się z nami przez formularz, telefonicznie, e-mailowo bądź faksem. Oferujemy wyjątkowo korzystne warunki nabywcom węży do wody oraz pozostałych części armatury przemysłowej.

0

dnia

Na aktualnym rynku znajdziesz wiele elementów armatury przemysłowej, takich jak profesjonalne węże o szerokim zastosowaniu. Kluczową rolę przy ich wyborze odgrywa materiał, który posłużył jako surowiec produkcyjny. Innym komponentem przetransportujesz przecież wodę, a innym silnie oddziaływającą chemię. Zapraszamy do kompleksowego przeglądu oferty MiDaTech. Zobacz, jakie węże przemysłowe posiadamy oraz w jakich branżach znajdują one swoje zastosowanie.

Do wymagającej pracy potrzebne są specjalne materiały. Poznaj węże gumowe i teflonowe

Gumowe, teflonowe czy nawet te tworzywowe. Tak w skrócie można opisać węże przemysłowe, które znajdziesz w naszym asortymencie. Każdy z tych materiałów charakteryzuje się niezwykle wysokim stopniem odporności na konkretne czynniki. W pierwszym przypadku mowa o wężach dedykowanych do bezpiecznego transportu chemikaliów, rozpuszczalników alkoholi bądź nawet materiałów ściernych, takich jak granulat, ziarna czy proszki. Zakres temperatury pracy nie jest uzależniony od rodzaju materiału, a od producenta konkretnego produktu. Gumowy wąż do pary wodnej będzie zdecydowanie bardziej odporny na gorące elementy, niż proponowany przez nas wąż spożywczy. Do naprawdę ekstremalnej pracy dedykowane są komponenty teflonowe. Gwarantują one pełne bezpieczeństwo podczas transportu substancji chemicznych w branżach np. farmaceutycznych.

Silne substancje chemiczne nie będą dobrym rozwiązaniem dla węża tworzywowego

Nieco bardziej delikatne, ale nadal bardzo funkcjonalne będą węże tworzywowe. Te oferowane w sklepie MiDaTech doskonale sprawdzą się w przypadku transportu wody lub sprężonego powietrza. Przykładowe branże? Proszę bardzo. Takie komponenty zazwyczaj stosuje się w ogrodnictwie czy przemyśle spożywczym. Dobrej klasy wąż tworzywowy zda egzamin również w warsztatach.