Aktualności
0

dnia

Węże pneumatyczne stanowią bardzo ważną część instalacji sprężonego powietrza. Dzięki nim w bardzo prosty sposób można podłączyć między innymi narzędzie pneumatyczne z punktem poboru powietrza czy bezpośrednio z kompresorem. W naszej ofercie znajdują się różnego typu węże do powietrza dostępne w różnych długościach, przez co mogą Państwo samodzielnie wybrać odpowiedni wąż, w zależności od własnych preferencji. Wyróżniamy kilka węży pneumatycznych, które różnią się między sobą przede wszystkim materiałem z jakiego są wykonane. W dzisiejszym artykule przedstawimy Państwu węże do powietrza, jakie aktualnie można znaleźć w naszej ofercie.

0

dnia

Węże do pary wodnej i gorącej wody to wykonane z zaskakująco wytrzymałego materiału narzędzia, które odgrywają znaczącą rolę w transporcie cieczy i pary o wysokich temperaturach sięgających nawet do 200°C. Niektóre z węży są również odporne na negatywne działanie środków chemicznych oraz warunkach atmosferycznych. Przykładem są węże do gorącej wody i pary wodnej, używane na jachtach – są one odporne na działanie wody morskiej, a dzięki odpowiedniemu wykonaniu mogą osiągnąć wysokie ciśnienie robocze, oszacowane wokół 30 barów. Para wodna stale odgrywa ważną rolę w polskim przemyśle; nie tylko zapewnia ciepło, lecz również wspiera procesy elektryczne. Ze względu na ich różnorodność, stosowane są w wielu gałęziach przemysłu. Chętnie przedstawimy Państwu najważniejsze cechy węży do pary wodnej, jakie znaleźć można w naszej ofercie.

0

dnia

Prace ogrodowe wymagają bardzo dużo czasu i cierpliwości – szczególnie, jeżeli chodzi o podlewanie roślin. Codzienne napełnianie konewki po kilkanaście razy z pewnością jest męczące. Zwłaszcza dla osób starszych, które traktują ogród jako wizytówkę i dokładają wszelkich starań by rośliny znajdujące się na posesji były zdrowe i odżywione. W MiDaTech znajdą Państwo prawdziwy złoty środek, stosowany przez wielu właścicieli dużych i małych ogrodów. Nasze uniwersalne węże do wody sprawdzą się doskonale w warunkach ogrodowych. Odporne na uszkodzenia, wyróżniają się wysoką odpornością na niskie i wysokie temperatury, a ich elastyczność ułatwia operowanie. Przytoczyliśmy najpopularniejsze skojarzenie po to, by przedstawić Państwu uniwersalne zastosowanie węży do wody. Od lat funkcjonują one w różnych gałęziach przemysłu, takich jak gastronomia, rolnictwo czy transport cieczy.

0

dnia

Wiele branż wykorzystuje wodę podczas wytwarzania i obrabiania produkowanych wyrobów. Zarówno jako jedną ze składowych – żeby wymienić tylko przemysł spożywczy – jak też w układach chłodzenia czy do czyszczenia maszyn. Bez względu na zastosowanie wody, doprowadzające ją węże muszą prezentować odpowiednią jakość oraz parametry techniczne. Asortyment MiDaTech powinien w pełni zaspokoić potrzeby Twojego zakładu.

0

dnia

Bezodpływowe zbiorniki na nieczystości muszę spełniać wyśrubowane normy. Sama ich instalacja jest możliwa wyłącznie na tych działkach, gdzie nie ma możliwości doprowadzenia sieci kanalizacyjnej. To oznacza konieczność zorganizowania wywozu nieczystości. Nie ma dopuścić do sytuacji, w której opróżnianie szamba wywraca wszystkie plany do góry nogami. Pomoże w tym odpowiednio skonstruowana infrastruktura.

0

dnia

Takie opinie jak w tytule wygłasza spora część ekspertów z branży rolniczej. Głównym atutem deszczowania ma być efekt maksymalnie zbliżony do naturalnego nawodnienia oparami atmosferycznymi. Odpada konieczność wyrównywania terenu, nie trzeba tracić cennej powierzchni gruntów rolnych na rowy doprowadzające i odprowadzające wodę. Konieczna jest jednak wysoce wyspecjalizowana infrastruktura.

0

dnia

Odprowadzanie oparów czy działania asenizacyjne to tylko część spośród przemysłowych zastosowań pary wodnej. Każdy zakład znajduje własne sposoby na wykorzystanie gorącego, lotnego H2O. Szczegółowe właściwości przewodów przesyłowych bądź odciągających wynikają bezpośrednio z ich konstrukcji. Podpowiadamy, jakich elementów szukać w specyfikacji technicznej węży w przypadku konkretnych potrzeb.

0

dnia

W szeroko pojmowanej branży przemysłowej trudno mówić o zastoju. Kolejni producenci pracują nad nowymi rozwiązaniami, które pozwolą zwiększyć wydajność poszczególnych procesów i zmniejszyć związane z nimi koszty. Nie inaczej wygląda sytuacja z wężami stworzonymi z myślą o ukierunkowaniu sprężonego powietrza. Przed zamówieniem partii towaru warto się dowiedzieć, które kwestie techniczne odgrywają decydującą rolę.

0

dnia

Znajdują szeroki zakres zastosowań. Od branży budowlanej, przez rolnictwo i ogrodnictwo, aż po przemysłową produkcję żywności. A to i tak tylko część przykładów na wykorzystanie węży do wody z gumowych materiałów. Warto przyjrzeć im się bliżej, aby w pełni wykorzystać stwarzane przez nie możliwości. Zapraszamy na krótki, acz treściwy przegląd tworzyw używanych w produktach MiDaTech.

0

dnia

W przemyśle może być zarówno produktem ubocznym, jak również istotnym elementem całego procesu wytwarzania. Para wodna skondensowana w jednej części instalacji, pozyskana z odwadniacza i rozdzielacza, czasami może być wykorzystana w innym miejscu zakładu. Na przykład jako nośnik ciepła w instalacji podgrzewającej. Trzeba ją „tylko” przetransportować w optymalnym stanie.

0

dnia

Podczas wyboru osprzętu do zastosowań przemysłowych trzeba brać pod uwagę mnóstwo czynników. Oczywiście waga ceny w procesie podejmowania decyzji jest znaczna, ale nie zawsze to ona przechyla szalę na korzyść jednego z analizowanych rozwiązań. Równie dużą rolę odgrywają także osiągi oraz poziom wytrzymałości na obciążenia i czynniki zewnętrzne. W asortymencie MiDaTech posiadamy szereg węży do powietrza, prezentujących wysoki poziom.

0

dnia

Co decyduje o przydatności konkretnego produktu dla określonej branży? Przede wszystkim jego efektywność oraz trwałość. Profesjonalne wyposażenie, jakim zajmujemy się w firmie MiDaTech, opisane jest szeregiem różnych zmiennych, tworzących szczegółową charakterystykę każdego z produktów w naszej ofercie. Dziś przyjrzymy się nieco bliżej rozmaitym wężom do wody.

Wymiary, a zwłaszcza średnica wewnętrzna, wiele powiedzą o maksymalnej wydajności osprzętu

Każdy zakład posiada swoje potrzeby i oczekiwania. Odpowiednia armatura przemysłowa gwarantuje ciągłość produkcji, a modernizacja poszczególnych elementów pozwala stopniowo poprawiać osiągane wyniki. Objętość substancji, jaką dane węże do wody są w stanie przetransportować, zależy przede wszystkim od ich wielkości. Należy przy tym zwrócić uwagę na wartość ciśnienia roboczego. Wypełnienie węża po brzegi wodą lub inną substancją to krótka droga do przekroczenia maksymalnego dopuszczalnego poziomu. Kiedy w ciśnienie w układzie dojdzie to poziomu ciśnienia rozrywającego, będzie już za późno na jakąkolwiek skuteczną interwencję.

Wszystkie węże do wody mają określony kąt gięcia, decydujący o rozmieszczeniu kolejnych elementów instalacji

PCV zmodyfikowany na jeden z wielu sposobów oraz guma EPDM to podstawowe surowce, z których powstają ssawno-tłoczne przewody do wszelkiego typu płynów. Każdy z tych materiałów posiada unikatową specyfikację, a wykonany z nich wąż do wody może różne wymiary. W ofercie MiDaTech oferujemy po kilka wariantów produktu. Maksymalny kąt oraz promień gięcia jest uzależniony właśnie od średnicy przewodu. Właściwe ułożenie wszystkich elementów, jakie składają się na rozbudowaną linię produkcyjną, pozwala wycisnąć maksimum z eksploatowanego osprzętu. Więcej informacji na temat aktualnie dostępnych modeli można uzyskać kontaktując się z nami przez formularz, telefonicznie, e-mailowo bądź faksem. Oferujemy wyjątkowo korzystne warunki nabywcom węży do wody oraz pozostałych części armatury przemysłowej.