Aktualności
0

dnia

H2O w stanie gazowym jest od dawna wykorzystywana na wiele sposobów – w końcu pierwsze silniki parowe powstawały jeszcze w XVIII stuleciu. Aktualnie para wodna nie jest już podstawowym nośnikiem energii oraz ciepła, aczkolwiek wciąż w pewnych procesach okazuje się nie do zastąpienia. Żeby wskazać tylko na sterylizację, nieodzowną dla sektora spożywczego. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak istotne jest utrzymanie optymalnych właściwości lotnej substancji – pod tym względem węże do pary wodnej od MiDaTech sprawują się znakomicie.

Parametry wytwornicy zależą od branży. Poznaj normy dotyczące pary wodnej, w zależności od jej przeznaczenia

To wygenerowania stosownie silnego strumienia o określonej temperaturze potrzeba wydajnej maszyny. Do tego zadania najlepiej nadają się wytwornice pary wodnej – gaz opuszczający wylot musi charakteryzować się konkretnym zestawem cech. Prawdopodobnie najważniejszą z nich jest poziom czystości: to od niego zależy, z jakimi powierzchniami i produktami może mieć kontakt. Na zbliżonej zasadzie należy dobrać wąż do pary wodnej w instalacji technicznej. Jak łatwo się domyślić, najbardziej wyśrubowane wymagania dotyczą procesu odkażania opakowań żywności, narzędzi medycznych, urządzeń sanitarnych itd. Do tego potrzeba tzw. pary czystej do sterylizacji, produkowanej przez urządzenia zgodne z normą PN-EN 285+A1:2009. Pozostałe typy lotnego H2O użytkowanego w przemyśle to:

  • para czysta do żywności – wytwornice klasy PN-EN 1672-2+A1:2009

  • para czysta technologiczna – normy ustalają poszczególne branże i zakłady we własnym zakresie

  • para energetyczna – do procesów, w których nie obowiązują specjalne wymogi czystości

Wąż do pary wodnej musi spełniać ściśle określone parametry. W MiDaTech dysponujemy odpowiednią armaturą

Funkcje i zadania, jakie ma do wypełnienia para wodna w danym zakładzie, determinują rodzaj osprzętu. Niektóre przewody są zaprojektowane z myślą o systemach ogrzewania, inne produkty stosuje się podczas prania i farbowania tkanin, a te do pasteryzacji mają z nimi jeszcze mniej wspólnego. Przykładowo węże do pary wodnej służącej jako nośnik ciepła są bardziej narażone na korozję – a to z powodu powietrza dostającego się w zakamarki, kiedy instalacja grzewcza nie pracuje. Podobne zależności można mnożyć praktycznie w nieskończoność. Możesz albo je zgłębić samodzielnie, albo zdać się na pomoc fachowców, którzy w branży działają już od wielu lat. W MiDaTech zawsze chętnie wyjaśnimy wszelkie niejasności i pomogą dobrać odpowiednie artykuły. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi wężami do pary wodnej oraz ich specyfikacją techniczną.

0

dnia

Przystępując do budowy nowej linii, modernizacji wyposażenia albo innego rodzaju rozbudowy w fabryce, za każdym razem trzeba wziąć pod uwagę wszelkie możliwe konsekwencje planowanych zmian. Niestety nie wszyscy koncentrują się w wystarczającym stopniu na takich „drobiazgach”, jak przebieg strumieni powietrza wewnątrz budynku albo wokół mocno obciążonych maszyn. Tymczasem brak dopływu odpowiedniego gazu pod optymalnym ciśnieniem może przysporzyć nieprzewidzianych kłopotów. Dlatego MiDaTech dostarcza osprzęt pozwalający zapobiec takim sytuacjom.

Węże do powietrza stanowią istotną część systemów wentylacji, kompresorów czy układów chłodzenia

Pracownikom, którzy w pełnym skupieniu wykonują prace wymagające dużej precyzji, należy zapewnić optymalne warunki wewnątrz pomieszczenia. Zwłaszcza, jeżeli powierzone im zadania wiążą się z ryzykiem, że błąd spowoduje zagrożenie dla ciągłości procesu produkcyjnego albo ich własnego zdrowia. Z tego względu podczas rozmieszczania urządzeń wentylacyjnych trzeba zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe rozmieszczenie wszystkich przewodów. Jeżeli węże do powietrza będą się regularnie ocierać o twarde, szorstkie krawędzie, wtedy ich wytrzymałość radykalnie spadnie. Drobnej infrastrukturze należy zapewnić odpowiednią przestrzeń, ewentualnie zastosować specjalne wzmocnienia. Asortyment MiDaTech uwzględnia również wysokiej jakości węże ciśnieniowe do powietrza, zawierające w oplocie specjalną strukturę ochronną. Nasi pracownicy z przyjemnością pomogą w doborze dopasowanej armatury przemysłowej.

W ofercie MiDaTech znajdują się również wysoko specjalistyczne przewody, zaprojektowane dla konkretnej branży

Każdy przypadek należy traktować indywidualnie – co nie zmienia faktu, że przedsiębiorstwa działające na tej samej gałęzi gospodarki mają pewne cechy wspólne. I tak wąż do powietrza w instalacji do rozlewania win i innych alkoholi, powinien sprawdzić się także mleczarni albo zakładzie przetwórstwa owocowego. MiDaTech dysponuje niezwykle rozbudowanym i zróżnicowanym wachlarzem węży do powietrza, o szerokim zakresie parametrów technicznych. W pierwszej kolejności należy ustalić, jakie warunki będą panowały w docelowym miejscu, a na podstawie tych informacji dobierze się optymalną specyfikację. Zakres temperatury pracy, grubość ścianek, liczba warstw, surowce z których wykonane są przewody techniczne, wreszcie ich długość, przepustowość czy ciśnienie robocze i rozrywające. Im więcej informacji o charakterze miejsca pracy oraz instalacji otrzymamy, tym łatwiej będzie nam zaproponować jak najlepsze rozwiązanie. Jeśli interesują Cię niezawodne węże do powietrza, skontaktuj się z przedstawicielami MiDaTech!

0

dnia

Temat rozsądnego gospodarowania kurczącymi się zasobami naturalnymi od wielu miesięcy zajmuje eksponowaną pozycję w medialnych rozkładówkach. Nie tylko ze względu na postępującą degradację środowiska, ale także fatalne skutki ekonomiczne. Firmy działające w różnych sektorach przemysłu również zwracają na takie kwestie coraz większą uwagę. W MiDaTech mamy okazję odczuć to poprzez coraz bardziej szczegółowe zapytania o oferowane przez nas węże do wody. Dlatego przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą optymalnie wykorzystać taką armaturę.

Pamiętaj, aby dostosować tryb pracy pompy do parametrów ciśnienia roboczego i rozrywającego ze specyfikacji

Każdy przewód do przesyłu H2O, jaki znajduje się w naszym asortymencie, posiada unikalną charakterystykę. Niektóre cechy, które są wysoce pożądane w określonych warunkach pracy, przy nieco innej instalacji technicznej mogą okazać się mało przydatne – żeby nie napisać „potencjalnie szkodliwe”. Jako przykład niech posłuży nam specyfikacja dotycząca ciśnienia, jakie poszczególne węże do wody są w stanie bezproblemowo wytrzymać. I tak ciśnienie robocze, wynoszące 15 bar, oznacza że przy takiej wartości przewód pracuje w optymalny sposób. W kartach produktów znajduje się również ciśnienie rozrywające, czasami nawet trzykrotnie większe od ciśnienia roboczego. Jak sama nazwa wskazuje, to już wartość graniczna, wystawiająca wytrzymałość ścianek węży do wody na najwyższą próbę. Rekomendujemy, aby podczas eksploatacji unikać zbliżania się do górnych poziomów. Ewentualne korzyści płynące z silnego strumienia bardzo szybko zostaną przykryte przez straty spowodowane niekontrolowanym, gwałtownym wyciekiem.

Zamawiając węże do wody z asortymentu MiDaTech zwróć na uwagę na materiał, z którego wykonano oplot

Grubość ścianek przewodu oraz właściwości surowca w największym stopniu decydują o tym, jak odporny okaże się osprzęt na oddziaływanie wszelkich czynników zewnętrznych. Instalacje techniczne niejednokrotnie wpadają w silne drgania, których kompensatory nie wyeliminują całkowicie. Na skutek tego zewnętrzne warstwy węża do wody mogą być narażone na tarcie i ścieranie. W tego rodzaju sytuacjach niezwykle przydatne okazują się dodatkowe wkładki wewnętrzne z PVC – obecne zarówno w przewodach z przędzonym oplotem poliestrowym, jak i wężach gumowych czy tworzywowych. Kolejnym elementem, na który polecamy zwrócić baczniejszą uwagę, jest zakres temperatury pracy. Nie tylko dotyczący wody płynącej poprzez przewód, ale również poziom oddziaływania zimna i/lub gorąca w danym zakładzie przemysłowym. W razie jakichkolwiek wątpliwości oraz pytań, zespół konsultantów MiDaTech pozostaje do Twojej dyspozycji.

0

dnia

Bez wody trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek życie i warunki do wszelkiej działalności, jednak jej nadmiar bywa dużym problemem. Nie potrzeba powodzi – same gwałtowne warunki pogodowe mogą sprawić, że zalewane będą wznoszone lub już użytkowane obiekty. Może być i inaczej – to jej drastyczny niedostatek spowoduje, że trzeba będzie dostarczyć jej większą ilość np. w celu utrzymania warunków koniecznych z punktu widzenia produkcji rolnej. Bez dobrego wyposażenia ani rusz.

Dobra motopompa to podstawa. Jaka powinna być?

Wybór tego typu urządzenia należy rzecz jasna poprzedzić ustaleniem potrzeb, jakim będzie musiało sprostać. Oznacza to konieczność przewidzenia wysokości ssania i podnoszenia. Wydajności pomp i ciśnienia, jakie są one w stanie wygenerować są wszak rozmaite – musimy mieć pewność, że będziemy w stanie pobrać wodę z założonej głębokości bądź dostarczyć ją na określoną wysokość – np. z akwenu do znajdującego się nieopodal zbiornika. Do mocy silnika i wynikających z niego parametrów zależy też oczywiście wydajność i czas, jaki będzie niezbędny na dostarczenie czy też usunięcie wody z określonego miejsca.

Jeśli zalewa ona np. plac budowy, trzeba reagować szybko i mieć pewność, że urządzenie sprosta założonemu obciążeniu pracą – jego jakość także jest więc istotna. Ustalmy jeszcze, czy dany model może pompować wodę zanieczyszczoną np. piachem, co bywa trudne do uniknięcia.

Zadowolenie z jego użytkowania zależy też rzecz jasna od przestrzegania związanych z nim zaleceń. Stawiajmy go zatem na równym podłożu, aby nie doszło do wywrócenia bądź wycieku oleju – jego poziom trzeba ponadto regularnie sprawdzać. Nie dotyczy to wszystkich konstrukcji, ale zazwyczaj korpus trzeba zalać wodą przed uruchomieniem aby uniknąć przegrzania uszczelnień. Sprawdźmy dokładność mocowania węży – nieszczelności obniżą wydajność. Stosujmy kosz ssawny, aby wyeliminować poważniejsze zanieczyszczenia, które mogą doprowadzić do uszkodzenia lub zatkania pompy. Po użyciu należy wylać wodę z pozostałą w korpusie.

Zadbaj o odpowiednie węże do wody, a sprostasz każdemu zadaniu

Potrzebujemy odpowiednio długiego – zależnie od głębokości i możliwości pompy – usztywnionego węża ssawnego, a także tłocznego, w odcinkach odpowiadających konkretnym potrzebom. Powszechnie wykorzystywane są tu węże typu pożarniczego, jakie w różnych średnicach nabyć można w naszym sklepie. Istotna jest tu zarówno jakość oplotu, jak i zastosowanej wkładki, która także narażona jest na zużycie. Znajdziemy tu zarówno poliuretanowe, jak i z PCV. Wysokiej klasy wyroby mogą służyć wiele lat, zawsze zapewniając tą samą wygodę magazynowania i transportu, a przede wszystkim skuteczną pracę. Dostarczamy także węże do wody każdego innego typu, również dla wszystkich gałęzi przemysły. Zapraszamy do kontaktu – doświadczony zespół MiDaTech zawsze udzieli wszelkich niezbędnych wskazówek i pomoże w wyborze produktu, który najlepiej odpowiadał będzie potrzebom nabywcy.