Aktualności
0

dnia

Odprowadzanie oparów czy działania asenizacyjne to tylko część spośród przemysłowych zastosowań pary wodnej. Każdy zakład znajduje własne sposoby na wykorzystanie gorącego, lotnego H2O. Szczegółowe właściwości przewodów przesyłowych bądź odciągających wynikają bezpośrednio z ich konstrukcji. Podpowiadamy, jakich elementów szukać w specyfikacji technicznej węży w przypadku konkretnych potrzeb.

Specjalne mikro-nakłucia skutecznie zapobiegają tworzeniu się pęcherzyków

Jakiekolwiek zakłócenia procesów produkcyjnych czy wykonywanych zadań prowadzą do niepotrzebnych problemów. Dlatego inżynierowie stale pracują nad rozwiązaniami, które ograniczą do minimum ryzyko wystąpienia pewnych sytuacji i zjawisk. Bardzo dobrym przykładem będzie moment, w którym na powierzchni węża do pary wodnej powstają specyficzne pęcherzyki. Dzieje się to w wyniku zestawu określonych czynników zewnętrznych. Taki pęcherzyk sam w sobie nie jest specjalnie groźny, jednak w dłuższej perspektywie (i większej ilości) może doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń w instalacji. A skoro lepiej zapobiegać niż naprawiać i remontować, rekomendujemy odpowiedni wąż do pary wodnej z nakłuwaną warstwą zewnętrzną. W naszej ofercie mamy 2 takie modele gumowe: Vigor oraz Vapore.

Dodatkowe oploty wewnątrz węża do pary wodnej zapewniają mu większą wytrzymałość

Oczywiście katalog MiDaTech jest znacznie bogatszy. Posiadamy również produkty dostosowane do użytku w takich sytuacjach, w których nawet najbardziej odporne mieszanki gumy okazałyby się niewystarczające. Tutaj ciekawym przykładem może być wąż Altair Wash, wyposażony w dodatkowy, syntetyczny kord. Takie rozwiązanie w większym stopniu izoluje materiał, co odczuwalnie przedłuża jego żywotność. Alternatywnym wyborem, kiedy najbardziej liczy się trwałość, będzie zastosowanie węża uniwersalnego, który został w całości wykonany z metalu. Który z produktów będzie bardziej opłacalny w dłuższej perspektywie? To już zależy od specyfiki Twojego zakładu. Jeżeli nie masz szczegółowych wytycznych, skonsultuj się z naszymi przedstawicielami. W każdej sytuacji możesz liczyć na fachowe doradztwo specjalistów z MiDaTech!

0

dnia

W szeroko pojmowanej branży przemysłowej trudno mówić o zastoju. Kolejni producenci pracują nad nowymi rozwiązaniami, które pozwolą zwiększyć wydajność poszczególnych procesów i zmniejszyć związane z nimi koszty. Nie inaczej wygląda sytuacja z wężami stworzonymi z myślą o ukierunkowaniu sprężonego powietrza. Przed zamówieniem partii towaru warto się dowiedzieć, które kwestie techniczne odgrywają decydującą rolę.

Wymiary oraz konstrukcja przewodów determinują ich przepustowość i zachowanie przesyłanych substancji

Węże uwzględnione w kategorii „do powietrza” wcale nie służą tylko i wyłącznie do transportu mieszaniny gazów atmosferycznych. Wręcz przeciwnie, dzięki swoim właściwościom nadają się do wielu innych, czasami nieoczywistych zastosowań. I tak profesjonalne węże do powietrza sprawdzają się również w przypadku instalacji wodnych, transportowania płynnych oraz półpłynnych produktów spożywczych czy lekkich chemikaliów. Dołączając kolejne produkty do naszej oferty staramy się, aby oferowana przez firmę MiDaTech armatura była możliwie jak najbardziej uniwersalna. Rzecz jasna nijak nie umniejsza to ich podstawowym funkcjonalnościom. Jako osprzęt do narzędzi pneumatycznych sprawują się rewelacyjnie.

W charakterystyce konkretnego węża poszukaj specjalnych, wyróżniających daną serię właściwości

Wielu producentów stara się dołożyć „coś ekstra”, co zadziała na potencjalnych odbiorców armatury jak magnes. Średnice wewnętrzne i zewnętrzne, kompatybilność z różnymi przyłączami czy zakres temperatury oraz ciśnienia pracy, raczej na nikim nie wywrą silnego wrażenia. Ale już podwyższona odporność na płomienie, promień oraz kąty gięcia albo niewrażliwość na kaprysy pogody są w stanie przeważyć szalę na korzyść jednego spośród kilku rozważanych modeli. Nasze węże do powietrza prezentują praktycznie pełny przekrój właściwości poszukiwanych przez odbiorców. Nasi konsultanci chętnie pomogą Ci w znalezieniu optymalnego rozwiązania. Wystarczy, że wyślesz zapytanie przez formularz – odpowiedzi udzielimy w najkrótszym możliwym czasie!

0

dnia

Znajdują szeroki zakres zastosowań. Od branży budowlanej, przez rolnictwo i ogrodnictwo, aż po przemysłową produkcję żywności. A to i tak tylko część przykładów na wykorzystanie węży do wody z gumowych materiałów. Warto przyjrzeć im się bliżej, aby w pełni wykorzystać stwarzane przez nie możliwości. Zapraszamy na krótki, acz treściwy przegląd tworzyw używanych w produktach MiDaTech.

Jednym z najpopularniejszych materiałów do produkcji węży jest guma EPDM

Czyli kauczuk etylenowo propylenowo-dienowy, jak po polsku rozwija się anglojęzyczny skrótowiec. Tym, co ją wyróżnia na tle pozostałych mieszanek, jest zachowanie pełnych właściwości nawet przy ekstremalnie wysokich temperaturach. Niektóre węże do wody z EPDM-u utrzymują odwracalność deformacji z zachowaniem ciągłości materiału przy temperaturze rzędu 165 stopni Celsjusza. To samo dotyczy ekstremalnych mrozów: – 40°C na termometrze nie zrobi na wężach wykonanych z gumy EPDM żadnego wrażenia. Ponadto materiał wykazuje się niską podatnością na działanie wielu substancji, w tym kwasów organicznych i nieorganicznych, promieniowania UV czy rozpuszczalników polarnych.

W katalogu MiDaTech znajdziesz również węże z mieszanki SBR

Co to takiego? Popularne zastępstwo dla naturalnego kauczuku, wykorzystujące kopolimery styrenu i butadienu. Guma SBR jest wyjątkowo odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne – zwłaszcza rozdzieranie oraz ścieranie. Wykorzystywany jest na wiele sposobów, nie tylko w przypadku instalacji wodnych. Nasi odbiorcy cenią sobie również stosunek ceny do jakości. Zachęcamy do zapoznania się z naszym aktualnym katalogiem, w którym pokrótce przedstawiliśmy wszystkie oferowane węże do wody z kompozytów gumowych. Staramy się systematycznie poszerzać nasz asortyment, MiDaTech współpracuje z wieloma renomowanymi producentami armatury przemysłowej. Dzięki temu oferujemy najlepszy dostępny osprzęt na rynku! Zapraszamy do kontaktu – chętnie udzielimy więcej szczegółowych informacji.

0

dnia

W przemyśle może być zarówno produktem ubocznym, jak również istotnym elementem całego procesu wytwarzania. Para wodna skondensowana w jednej części instalacji, pozyskana z odwadniacza i rozdzielacza, czasami może być wykorzystana w innym miejscu zakładu. Na przykład jako nośnik ciepła w instalacji podgrzewającej. Trzeba ją „tylko” przetransportować w optymalnym stanie.

Utrzymanie temperatury na odpowiednim poziomie będzie możliwe dzięki materiałom odpornym na gorąco

Do takich zadań potrzeba specjalistycznej armatury przemysłowej. I dokładnie taką oferujemy naszym Klientom, gdyż firma MiDaTech działa w branży grubo ponad 10 lat. Współpracujemy z najbardziej renomowanymi producentami na rynku, dostarczając wysokiej jakości produkty do ponad 500 stałych odbiorców. Gwarantujemy, że każdy wąż do pary wodnej spełnia wyśrubowane normy jakości. W tej kategorii kluczowym parametrem jest temperatura stałej pracy, w przypadku armatury gumowej zazwyczaj oscylująca wokół 165 °C. Wyjątkiem są tutaj węże wykonane z mieszanki IIR i EPDM, bez problemy wytrzymujące stabilne 210°C – a przy chwilowych skokach temperatury nawet do 235 °C.

Węże do pary z katalogu MiDaTech sprostają wszelkim zadaniom, jakie postawi przed nimi nowoczesny przemysł

Na tym oczywiście nie koniec. W naszej ofercie posiadamy specjalistyczne akcesoria o uniwersalnym zastosowaniu, wykonane ze stali nierdzewnej austenitycznej. W przypadku metalowych węży do pary wodnej maksymalna temperatura pracy sięga niebotycznych 600 °C. Ten produkt można skonfigurować na wiele sposobów, dostosowując go do konkretnych potrzeb. Począwszy od doboru zakończenia (kołnierze obrotowe, gwint wewnętrzny i zewnętrzny, śrubunek), a skończywszy na strukturze opcjonalnego oplotu. Konkretna specyfikacja powinna odpowiadać czynnikom występującym w miejscy przeznaczenia. Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami MiDaTech oraz wysyłania zapytań ofertowych. Gwarantujemy rzadko spotykane, niezwykle korzystne warunki zakupu węża do pary wodnej oraz pozostałych elementów armatury przemysłowej.