Aktualności
0

dnia

Węże pneumatyczne posiadają wiele zastosowań, stanowiąc podstawę wyposażenia warsztatów samochodowych oraz kompresorów. Ze względu na fakt wielu zastosowań, dzięki swojej wytrzymałości doskonale nadają się do pompowania kół auta bądź narzędzi pneumatycznych. Ze względu na fakt, że rynek produktów jest naprawdę szeroki, osoby poszukujące węża pneumatycznego powinny zwrócić uwagę na fakt, aby dobierać swój sprzęt wedle ściśle określonych parametrów i zastosowań. Nie ma tutaj mowy o rozwiązaniach typowo uniwersalnych czy standardowych. Owszem, niektóre węże ciśnieniowe do powietrza są wybierane częściej, głównie ze względu na fakt popularności niektórych konfiguracji sprzętowych. Warto wiedzieć, że niektóre parametry węży nie mają większego wpływu na ich funkcjonalność, jednak decydują na przykład o wygodzie korzystania.

Najpopularniejsze rodzaje węży ciśnieniowych do powietrza

Jednymi z najczęściej wybieranych produktów z tej szerokiej kategorii są kolejno: węże spieralne, węże na bębnie mocowane naściennie, a także węże na bębnie ze specjalnym szkieletem pozwalającym na umiejscowienie go na podłodze.

 • Wąż ciśnieniowy do powietrza spiralny → posiada dwie złączki, euro lub orion; jedną stronę węża można podłączyć do kompresora, drugą zaś bezpośrednio do narzędzia; ten typ węża zazwyczaj oferowany jest zarówno jako samodzielny produkt, jak i w zestawie z innymi akcesoriami;

 • Wąż ciśnieniowy do powietrza na bębnie (naścienny) → zazwyczaj posiada krótki wąż, który można bez problemu przymocować do sprężarki; wyposażony jest on, w zależności od modelu, we wtyki euro bądź orion;

 • Wąż ciśnieniowy do powietrza na bębnie (podłogowy) → kompaktowe akcesorium pneumatyczne, pozwalające na łatwe przenoszenie i zabieranie ze sobą, dzięki czemu użytkująca go osoba pozostaje znacznie bardziej mobilna niż w przypadku naściennego odpowiednika.

To, jaki wąż ciśnieniowy do powietrza wybrać, zależy przede wszystkim od własnych preferencji, a także miejsca, w którym dany gadżet będzie wykorzystywany. Węże pneumatyczne są naprawdę liczną grupą, przez co decyzja może być utrudniona – w MiDaTech pełnimy fachowe doradztwo w zakresie doboru produktu o określonej specyfikacji, uwzględniając przy tym szereg potrzeb i wymagań naszych Klientów.

Czy marka węża przemysłowego ma znaczenie?

Przystępując do wyboru węża do sprężonego powietrza, istotne jest aby nie ograniczać uwagi jedynie do typu materiału, z jakiego ten jest wykonany. Istotnym aspektem, który często może być przeoczony, jest renoma oraz marka producenta. Wybór marki o ugruntowanej pozycji na rynku jest ważny, gdyż zapewnia on większą pewność co do jakości i trwałości produktu. W przypadku wystąpienia wad węża do sprężonego powietrza, istnieje możliwość skorzystania z reklamacji lub rękojmi, znacznie lepszą inwestycją jest zainwestowanie w wysokiej jakości węża od samego początku. W MiDaTech dysponujemy szeregiem wysokogatunkowych produktów pochodzących prosto od renomowanych twórców. Dotychczas zaufały nam setki przedsiębiorstw i osób prywatnych – znajdź się wśród usatysfakcjonowanych Klientów, wybierając MiDaTech jako swojego dostawcę armatury przemysłowej.

0

dnia

Armatura przemysłowa stanowi grupę produktów, które z roku na rok są coraz chętniej używane między innymi w przemyśle chemicznym, spożywczym, a także w budownictwie. Wytrzymałe, kwasoodporne złącza wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, polipropylenu, mosiądzu czy aluminium, mają swoje szerokie zastosowanie w kontakcie z czynnikami takimi jak woda, paliwo, silne środki chemiczne lub podczas przepływu różnego rodzaju gazów. Złącza camlock, określane mianem szybkozłączy oraz złączy rowkowych, wykorzystywane są głównie do łączenia ze sobą dwóch węży bądź węża z instalacją rur. Proste w użyciu, dzielące się na wtyk oraz gniazdo, z powodzeniem zastępują tradycyjne, czasochłonne metody połączeń węży czy rur. W MiDaTech dysponujemy szeroką ofertą różnego rodzaju złącz camlock, stale poszerzając swój asortyment o nowości z rynku akcesoriów niezbędnych w obecnym przemyśle. Podpowiadamy, które złącze camlock wybrać!

Złącze camlock – co musisz wiedzieć przed zakupem?

Wybór produktu powinien zostać ściśle dostosowany do warunków, w jakich będzie pracować, a także w jakiej temperaturze oraz pod jakim ciśnieniem przewodów. Złącza camlock występują w różnych wariantach i wersjach: z gwintem zewnętrznym BSP, wewnętrznym, z przyłączem kołnierzowym czy też z kroćcem do węża jako zaślepki. Dołączając do swojej listy zakupowej ten przydatny produkt, dobrze jest mieć na uwadze kwestię wymiarów – do wyboru ma się ponad 11 opcji, a konkretne kategorie związane są zwłaszcza z ciśnieniem roboczym. Przy wyborze złączy camlock, polecamy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, do których zaliczamy:

 • typ systemu → w zależności od jego rodzaju, potrzebne będą konkretne złącza;

 • średnicę rur → powinno się wybrać złącza o odpowiedniej średnicy, by te pasowały do ryr w systemie;

 • materiał → w asortymencie sklepu do wyboru są złącza camlock wykonane z różnych materiałów, do których zaliczamy stal, mosiądz czy polietylen; powinno się wybrać złącze wykonane z materiału, który będzie dostosowany swoimi właściwościami do warunków panujących w systemie.

Zaletami złącz camlock jest prosta budowa, szybkość oraz łatwość montażu, a także intuicyjny demontaż, który nie wymaga użycia narzędzi. Prowadzi to do oszczędności zarówno czasu, jak i kosztów. Przez swoją uniwersalność, złącza camlock znajdziemy dziś w naprawdę wielu różnych branżach; są one szczególnie przydatne do przesyłania niskociśnieniowych płynów, a także sypkich materiałów.

Ile kosztują złącza camlock?

W związku z faktem, że złącza camlock stanowią grupę produktów niestandardowych, na naszej stronie internetowej nie ma bezpośredniego cennika. W MiDaTech rozpatrujemy każde zapytanie indywidualnie, skupiając się przede wszystkim na potrzebach Klienta. Po złożeniu zapytania, zainteresowany otrzymuje szczegółową pomoc techniczną od reprezentującego nas specjalisty, który dokonuje konkretnej wyceny. Służymy profesjonalną radą i pomocą w doborze konkretnego złącza camlock, nie pozostawiając nikogo w gąszczu wątpliwości. Oferujemy wyposażenie, które jest w stanie konkretnie ułatwić funkcjonowanie zakładu przemysłowego. Jeżeli interesuje cię zakup bądź wycena złącz camlock, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Odpowiadamy tak szybko, jak tylko to możliwe.

0

dnia

Tworząc asortyment naszego sklepu internetowego MiDaTech, bierzemy pod uwagę obecność w ofercie wyłącznie rozwiązań od renomowanych producentów. Dlaczego jest to aż tak istotne? Na to pytanie odpowiemy na przykładzie węży do gorącej wody. Przeczytaj nasz artykuł. Poznaj istotne powody, dla których marka w przypadku takich oraz innych przewodów specjalistycznych ma wręcz gigantyczne znaczenie.

Wąż do gorącej wody od renomowanego producenta jako gwarancja jakości

Jak już sama nazwa wskazuje, węże do gorącej wody w trakcie swoich codziennych obowiązków będą musiały stawić czoła cieczy o niestandardowej temperaturze. Zakres wytrzymałościowy w takich przypadkach powinien być ustawiony na bezpiecznym dla użytkownika poziomie. I jeżeli mówimy o kwestii wytrzymałości oraz odporności na uszkodzenia mechaniczne, węże do gorącej wody od renomowanych producentów sprawdzą się wręcz doskonale. Znany brand przewodów zagwarantuje Tobie, jako końcowemu użytkownikowi, maksymalnie bezpieczną i długoletnią pracę. Tego typu rozwiązania charakteryzują się też wysokim poziomem funkcjonalności, który również wpłynie na komfortowe wykonywanie Twoich obowiązków. Renomowany producent umożliwi Ci uniknięcie wielu błędów popełnianych na etapie produkcyjnym przez mniej doświadczone firmy. A musisz wiedzieć, że każde takie potknięcie może mieć dramatyczne skutki. Zwłaszcza, jeśli mowa o pracy z gorącymi cieczami.

Za doskonałej jakości węże do gorącej wody nie musisz płacić gigantycznych sum

Jeżeli wybierzesz dobry sklep internetowy, węże do gorącej wody od renomowanych brandów nie będą kosztować kroci. Doskonale rozumiemy, że tego typu produkty kojarzą Ci się z drogimi oraz nie do końca opłacalnymi wyborami. Stale jednak udowadniamy, że pierwszorzędna jakoś nie musi generować olbrzymich strat w budżecie Twojego przedsiębiorstwa lub gospodarstwa domowego. Jako MiDaTech przygotowaliśmy specjalną ofertę, w ramach której otrzymujesz dobrej klasy węże do gorącej wody od renomowanych producentów w korzystnych cenach. Dbając o wysoki poziom zadowolenia naszych Klientów, dbamy jednocześnie o funkcjonalność i bezpieczeństwo ich pracy. Niezależnie od jej końcowego charakteru.

0

dnia

Poznanie pełnej charakterystyki konkretnego produktu niemalże całkowicie eliminuje ryzyko, że na etapie kupna popełnisz błąd. A musisz wiedzieć, że nawet najdrobniejsze potknięcie potrafi bardzo mocno wpływać na funkcjonalność i bezpieczeństwo codziennego użytkowania. Zainteresowały Cię wysokiej klasy przewody do powietrza i chcesz wiedzieć, czym się wyróżniają te pierwszorzędnej jakości? Zapraszamy do lektury naszego artykułu. Wszystko wytłumaczymy.

Wytrzymały materiał sprawi, że Twój przewód do powietrza nigdy Cię nie zawiedzie

Współczesny rynek przewodów specjalistycznych jest mocno rozbudowany. Widzisz to choćby po naszym asortymencie. Warto jednak zauważyć, że nie istnieje takie coś jak wąż uniwersalny. Każda propozycja z prezentowanej tutaj oferty ma swoje konkretne zastosowanie. Jest ono determinowane przede wszystkim rodzajem pracy. Dobry przewód do powietrza służy do sprawnego przesyłania powietrza pod dużym ciśnieniem. Zdecydowanie większym, niż choćby podczas transportowania wody lub innych substancji płynnych. Z tego powodu przewód do powietrza powinno wykonywać się z wytrzymałych materiałów. W asortymencie sklepu MiDaTech znajdziesz węże pneumatyczne poliuretanowe bądź teflonowe. Wykorzystanie takich surowców gwarantuje pełną wytrzymałość w trakcie pracy. Co za tym idzie, jest ona maksymalnie bezpieczna.

Pozostałe cechy, na które musisz zwrócić uwagę przy kupnie węża do powietrza

Wiesz już, że niezawodny przewód do sprężonego powietrza powinien zostać wykonany tylko z pierwszorzędnej klasy materiałów. A teraz Twoją uwagę planujemy skupić na pozostałych cechach, jakie bezpośrednio wpływają na jakość oraz bezpieczeństwo codziennych obowiązków z wężem do powietrza w tle. Jako doświadczony sprzedawca każdorazowo polecamy rozwiązania, wyróżniające się bardzo wysokimi stopniami odporności na zgięcia i niebezpieczne uszkodzenia mechaniczne. Co ciekawe, warto tutaj podkreślić, że w zdecydowanej większości przypadków kupno przewodów teflonowych lub poliuretanowych eliminuje ten problem. Wśród cech charakterystycznych musisz wziąć pod uwagę zakres temperatur pracy. Optymalnie od -10 do +60 stopni Celsjusza. To tak na dobrą sprawę najważniejsze kwestie, jakich przestrzeganie sprawi, że nabędziesz dobrej klasy wąż, gotowy do wieloletniej pracy.

0

dnia

Praca z parą wodną niesie ze sobą sporo niebezpieczeństw. Wśród najczęstszych urazów powstałych przez kontakt z gorącą parą wymienia się bolesne poparzenia dłoni, nóg, a nawet twarzy czy innych części ludzkiego ciała. Nasze węże do pary wodnej powstały do sprawnego przesyłu pary, tym samym zwiększając bezpieczeństwo tych, którzy mają z nią do czynienia praktycznie codziennie. Wykonane z syntetycznego kauczuku EPDM, wykazują się doskonałą odpornością na ciepło, wodę, parę wodną, kwasy i zasady; węże parowe dzielone są na dwa typy, a każdy z nich ma dodatkowo dwie klasy.

Rodzaje węży parowych i ich najważniejsze zalety

Węże parowe do transportu pary nasyconej dzielą się na niskociśnieniowe i wysokociśnieniowe. Pierwszy typ pracuje przy temperaturze sięgającej około 164°, a jego maksymalne ciśnienie robocze dochodzi do 6 bar. Wąż parowy wysokociśnieniowy może pracować w temperaturze dochodzącej do 210°C, zaś maksymalne ciśnienie wynosi 18 bar. Oba typy dzielą się na dwie klasy:

 • Klasa A obejmuje węże do pary wodnej, które posiadają zewnętrzną warstwę nieodporną na działanie oleju.

 • Klasa B to elastyczne węże do pary wodnej, których zewnętrzna warstwa jest olejoodporna.

Nasze węże do pary wodnej posiadają szereg właściwości. Wykonane z gumy EPDM, wykazują się odpornością na wysokie temperatury oraz warunki atmosferyczne (w tym ozon i promieniowanie UV). Prócz tego odporne są na ścieranie, kwasy i zasady, a także na związki chemiczne, co powoduje, że znajdują szerokie zastosowanie w różnych branżach. Każdy wąż do pary wodnej powinien być odpowiednio dobrany, w zależności od rodzaju transferowanej pary, której wyróżniamy aż trzy rodzaje:

 • para sucha (pozostająca w całości w stanie gazowym)

 • para mokra (zawierająca kropelki wody)

 • para przegrzana

Sposoby konserwacji okresowej oraz kontroli węży do pary

Wszystkie gumowe węże do pary wodnej mają swój czas zużycia – nawet te najlepsze, które znaleźć można w asortymencie naszego sklepu. Istotna jest więc stała kontrola stanu węża i ocena jego poziomu jego zdatności. Osoba odpowiedzialna za obsługę węży do pary wodnej powinna zwrócić szczególną uwagę na:

 • występowanie pęcherzy i grudek gumy

 • przecieki pary przy złączach lub w innych miejscach węża

 • zmniejszenie przepływu pary wskazujące na „opuchnięcie” warstwy wewnętrznej

 • spłaszczenia lub załamania, które mogą spowodować uszkodzenia węża

W przypadku zauważenia któregokolwiek z wymienionych wyżej przypadków, należy natychmiast wyłączyć wąż z eksploatacji i sprawdzić go przed ponownym użyciem. Nasi eksperci z MiDaTech polecają zwracać uwagę na końce węży do pary wodnej, bowiem to właśnie tam są one najczęściej zaginane i odkształcane. Im szybsza interwencja, tym większe prawdopodobieństwo zminimalizowania szkód, jakie mogliby ponieść pracownicy zakładu. W przypadku gdy węże do pary wodnej są eksploatowane w sposób ciągły, w warunkach wysokiej temperatury i ciśnienia, zalecamy ich okresową kontrolę.

0

dnia

Współczesny rynek daje Klientom mnóstwo produktów, które różnią się między sobą budową oraz parametrami. Węże przemysłowe budzą zainteresowanie wśród osób z wielu branż; wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, znajdują swoje zastosowanie między innymi w maszynach ze sprężonym powietrzem, jak i w kompresorach czy miejscach warsztatowych. Wydawałoby się, że w przypadku tak licznych opcji wyboru nie ma nic prostszego niż dobór zwykłego węża do powietrza. Niestety, na drodze wielu Klientów mogą stanąć nieścisłości i związane z nimi pułapki – postanowiliśmy uchronić Państwa przed nietrafionym zakupem, sporządzając listę warunków brzegowych, jakie powinien spełniać wąż.

4 istotne punkty dzielące każdego Klienta od trafnego zakupu

Dobór węża do powietrza determinuje przede wszystkim jego aplikacja – węże do powietrza to bardzo liczna grupa sprzętów, jednak to właśnie potrzeby Klienta są czynnikiem decyzyjnym w kwestii wyboru przewodu pneumatycznego. Kolejno wymienimy parametry, na które muszą Państwo zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru odpowiedniego węża przemysłowego do powietrza.

 1. Średnica węża – ma ona wpływ na wydajność układu; szacuje się, że im większa średnica węża, tym więcej powietrza jest on w stanie przetłoczyć w jednostce czasu. Punkt ten jest szczególnie ważny, jeżeli dysponują Państwo bardzo wydajnymi narzędziami jak szlifierki pneumatyczne czy klucze udarowe. Często bierze się pod uwagę wewnętrzny przekrój węża, zwłaszcza w przypadku węży kalibrowanych. Powszechnie stosowaną praktyką przy wysoce wydajnych narzędziach pneumatycznych są węże do powietrza o średnicy przekroju fi13, 16 lub większej.

 2. Dedykowane zastosowanie – węże do powietrza dzielą się na ssawne, tłoczne, wentylacyjne (odciągowe) czy kalibrowane. Używanie węży przemysłowych do zadań, które zupełnie nie współgrają z ich przeznaczeniem niesie ze sobą ryzyko niebezpieczeństwa i odniesienia poważnych urazów na zdrowiu.

 3. Warunki zewnętrzne pracy węża – informacje czy wąż pracuje obok pieca czy w bardziej agresywnej atmosferze środków do czyszczenia i dezynfekcji są niezbędne w dobraniu właściwych akcesoriów. Pod żadnym pozorem nie można ich pominąć.

 4. Ciśnienie robocze – ma bezpośredni wpływ na budowę przewody. 90% powietrza wykorzystywanego w procesach produkcyjnych to ciśnienia rzędu 6-12 bar. Większość naszych produktów mają ciśnienie powyżej tych liczb.

Eksperci z MiDaTech służą profesjonalną radą i pomocą w wyborze!

Wieloletnia wiedza każdego członka zespołu pozwala nam pełnić fachowe doradztwo w zakresie doboru odpowiedniego węża czy złączy przemysłowych. Wybieramy tylko sprawdzone i certyfikowane wyroby, raz za razem aktualizując naszą ofertę o kolejne nowości. Nasi Klienci mają dostęp do najlepszego asortymentu technicznego, jaki obecnie triumfuje na rynku. Nie przebieramy w półśrodkach, a także realizujemy zamówienia zindywidualizowane na potrzeby naszych Klientów. Jeżeli oczekują Państwo specjalistycznej opieki przez cały proces zakupu, w MiDaTech oferujemy ją bezpłatnie! Serdecznie zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o specyfice naszych produktów.

0

dnia

Węże przemysłowe znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach. Do głównych zadań sprzętu należy przesył mediów ciekłych, gazowych i stałych. Przez zróżnicowaną charakterystykę mediów oraz warunków otoczenia, w ofercie naszego sklepu znaleźć można produkty przeznaczone do konkretnych aplikacji. Dziś postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej wężom przemysłowym, dostosowanym do cieczy. Węże ssąco-tłoczące od lat wykorzystywane są nie tylko do pobierania wody ze zbiorników, lecz także odprowadzania jej nadmiaru. Jeżeli szukają Państwo mocnych węży przemysłowych do zastosowania na terenie własnej firmy czy gospodarstwa rolnego informujemy, że jesteście w dobrym miejscu. W MiDaTech posiadamy wysokogatunkowy asortyment węży przemysłowych i złączy, które przekraczają najśmielsze oczekiwania naszych klientów. Zapraszamy do zapoznania się z cechami, które stawiają nasze produkty ponad konkurencją.

0

dnia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku pragniemy serdecznie podziękować za dotychczasową współpracę oraz złożyć Naszym Klientom, Przyjaciołom i Sympatykom moc gorących życzeń, zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności.

0

dnia

Węże pneumatyczne stanowią bardzo ważną część instalacji sprężonego powietrza. Dzięki nim w bardzo prosty sposób można podłączyć między innymi narzędzie pneumatyczne z punktem poboru powietrza czy bezpośrednio z kompresorem. W naszej ofercie znajdują się różnego typu węże do powietrza dostępne w różnych długościach, przez co mogą Państwo samodzielnie wybrać odpowiedni wąż, w zależności od własnych preferencji. Wyróżniamy kilka węży pneumatycznych, które różnią się między sobą przede wszystkim materiałem z jakiego są wykonane. W dzisiejszym artykule przedstawimy Państwu węże do powietrza, jakie aktualnie można znaleźć w naszej ofercie.

0

dnia

Węże do pary wodnej i gorącej wody to wykonane z zaskakująco wytrzymałego materiału narzędzia, które odgrywają znaczącą rolę w transporcie cieczy i pary o wysokich temperaturach sięgających nawet do 200°C. Niektóre z węży są również odporne na negatywne działanie środków chemicznych oraz warunkach atmosferycznych. Przykładem są węże do gorącej wody i pary wodnej, używane na jachtach – są one odporne na działanie wody morskiej, a dzięki odpowiedniemu wykonaniu mogą osiągnąć wysokie ciśnienie robocze, oszacowane wokół 30 barów. Para wodna stale odgrywa ważną rolę w polskim przemyśle; nie tylko zapewnia ciepło, lecz również wspiera procesy elektryczne. Ze względu na ich różnorodność, stosowane są w wielu gałęziach przemysłu. Chętnie przedstawimy Państwu najważniejsze cechy węży do pary wodnej, jakie znaleźć można w naszej ofercie.

0

dnia

Prace ogrodowe wymagają bardzo dużo czasu i cierpliwości – szczególnie, jeżeli chodzi o podlewanie roślin. Codzienne napełnianie konewki po kilkanaście razy z pewnością jest męczące. Zwłaszcza dla osób starszych, które traktują ogród jako wizytówkę i dokładają wszelkich starań by rośliny znajdujące się na posesji były zdrowe i odżywione. W MiDaTech znajdą Państwo prawdziwy złoty środek, stosowany przez wielu właścicieli dużych i małych ogrodów. Nasze uniwersalne węże do wody sprawdzą się doskonale w warunkach ogrodowych. Odporne na uszkodzenia, wyróżniają się wysoką odpornością na niskie i wysokie temperatury, a ich elastyczność ułatwia operowanie. Przytoczyliśmy najpopularniejsze skojarzenie po to, by przedstawić Państwu uniwersalne zastosowanie węży do wody. Od lat funkcjonują one w różnych gałęziach przemysłu, takich jak gastronomia, rolnictwo czy transport cieczy.

0

dnia

Wiele branż wykorzystuje wodę podczas wytwarzania i obrabiania produkowanych wyrobów. Zarówno jako jedną ze składowych – żeby wymienić tylko przemysł spożywczy – jak też w układach chłodzenia czy do czyszczenia maszyn. Bez względu na zastosowanie wody, doprowadzające ją węże muszą prezentować odpowiednią jakość oraz parametry techniczne. Asortyment MiDaTech powinien w pełni zaspokoić potrzeby Twojego zakładu.