Czy wiesz, jak dobrać złącze camlock?

dnia
Kategorie: Blog

Armatura przemysłowa stanowi grupę produktów, które z roku na rok są coraz chętniej używane między innymi w przemyśle chemicznym, spożywczym, a także w budownictwie. Wytrzymałe, kwasoodporne złącza wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, polipropylenu, mosiądzu czy aluminium, mają swoje szerokie zastosowanie w kontakcie z czynnikami takimi jak woda, paliwo, silne środki chemiczne lub podczas przepływu różnego rodzaju gazów. Złącza camlock, określane mianem szybkozłączy oraz złączy rowkowych, wykorzystywane są głównie do łączenia ze sobą dwóch węży bądź węża z instalacją rur. Proste w użyciu, dzielące się na wtyk oraz gniazdo, z powodzeniem zastępują tradycyjne, czasochłonne metody połączeń węży czy rur. W MiDaTech dysponujemy szeroką ofertą różnego rodzaju złącz camlock, stale poszerzając swój asortyment o nowości z rynku akcesoriów niezbędnych w obecnym przemyśle. Podpowiadamy, które złącze camlock wybrać!

Złącze camlock – co musisz wiedzieć przed zakupem?

Wybór produktu powinien zostać ściśle dostosowany do warunków, w jakich będzie pracować, a także w jakiej temperaturze oraz pod jakim ciśnieniem przewodów. Złącza camlock występują w różnych wariantach i wersjach: z gwintem zewnętrznym BSP, wewnętrznym, z przyłączem kołnierzowym czy też z kroćcem do węża jako zaślepki. Dołączając do swojej listy zakupowej ten przydatny produkt, dobrze jest mieć na uwadze kwestię wymiarów – do wyboru ma się ponad 11 opcji, a konkretne kategorie związane są zwłaszcza z ciśnieniem roboczym. Przy wyborze złączy camlock, polecamy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, do których zaliczamy:

  • typ systemu → w zależności od jego rodzaju, potrzebne będą konkretne złącza;

  • średnicę rur → powinno się wybrać złącza o odpowiedniej średnicy, by te pasowały do ryr w systemie;

  • materiał → w asortymencie sklepu do wyboru są złącza camlock wykonane z różnych materiałów, do których zaliczamy stal, mosiądz czy polietylen; powinno się wybrać złącze wykonane z materiału, który będzie dostosowany swoimi właściwościami do warunków panujących w systemie.

Zaletami złącz camlock jest prosta budowa, szybkość oraz łatwość montażu, a także intuicyjny demontaż, który nie wymaga użycia narzędzi. Prowadzi to do oszczędności zarówno czasu, jak i kosztów. Przez swoją uniwersalność, złącza camlock znajdziemy dziś w naprawdę wielu różnych branżach; są one szczególnie przydatne do przesyłania niskociśnieniowych płynów, a także sypkich materiałów.

Ile kosztują złącza camlock?

W związku z faktem, że złącza camlock stanowią grupę produktów niestandardowych, na naszej stronie internetowej nie ma bezpośredniego cennika. W MiDaTech rozpatrujemy każde zapytanie indywidualnie, skupiając się przede wszystkim na potrzebach Klienta. Po złożeniu zapytania, zainteresowany otrzymuje szczegółową pomoc techniczną od reprezentującego nas specjalisty, który dokonuje konkretnej wyceny. Służymy profesjonalną radą i pomocą w doborze konkretnego złącza camlock, nie pozostawiając nikogo w gąszczu wątpliwości. Oferujemy wyposażenie, które jest w stanie konkretnie ułatwić funkcjonowanie zakładu przemysłowego. Jeżeli interesuje cię zakup bądź wycena złącz camlock, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Odpowiadamy tak szybko, jak tylko to możliwe.