Wąż ciśnieniowy do powietrza – wszechstronny element przemysłowy!

dnia
Kategorie: Blog

Węże pneumatyczne posiadają wiele zastosowań, stanowiąc podstawę wyposażenia warsztatów samochodowych oraz kompresorów. Ze względu na fakt wielu zastosowań, dzięki swojej wytrzymałości doskonale nadają się do pompowania kół auta bądź narzędzi pneumatycznych. Ze względu na fakt, że rynek produktów jest naprawdę szeroki, osoby poszukujące węża pneumatycznego powinny zwrócić uwagę na fakt, aby dobierać swój sprzęt wedle ściśle określonych parametrów i zastosowań. Nie ma tutaj mowy o rozwiązaniach typowo uniwersalnych czy standardowych. Owszem, niektóre węże ciśnieniowe do powietrza są wybierane częściej, głównie ze względu na fakt popularności niektórych konfiguracji sprzętowych. Warto wiedzieć, że niektóre parametry węży nie mają większego wpływu na ich funkcjonalność, jednak decydują na przykład o wygodzie korzystania.

Najpopularniejsze rodzaje węży ciśnieniowych do powietrza

Jednymi z najczęściej wybieranych produktów z tej szerokiej kategorii są kolejno: węże spieralne, węże na bębnie mocowane naściennie, a także węże na bębnie ze specjalnym szkieletem pozwalającym na umiejscowienie go na podłodze.

  • Wąż ciśnieniowy do powietrza spiralny → posiada dwie złączki, euro lub orion; jedną stronę węża można podłączyć do kompresora, drugą zaś bezpośrednio do narzędzia; ten typ węża zazwyczaj oferowany jest zarówno jako samodzielny produkt, jak i w zestawie z innymi akcesoriami;

  • Wąż ciśnieniowy do powietrza na bębnie (naścienny) → zazwyczaj posiada krótki wąż, który można bez problemu przymocować do sprężarki; wyposażony jest on, w zależności od modelu, we wtyki euro bądź orion;

  • Wąż ciśnieniowy do powietrza na bębnie (podłogowy) → kompaktowe akcesorium pneumatyczne, pozwalające na łatwe przenoszenie i zabieranie ze sobą, dzięki czemu użytkująca go osoba pozostaje znacznie bardziej mobilna niż w przypadku naściennego odpowiednika.

To, jaki wąż ciśnieniowy do powietrza wybrać, zależy przede wszystkim od własnych preferencji, a także miejsca, w którym dany gadżet będzie wykorzystywany. Węże pneumatyczne są naprawdę liczną grupą, przez co decyzja może być utrudniona – w MiDaTech pełnimy fachowe doradztwo w zakresie doboru produktu o określonej specyfikacji, uwzględniając przy tym szereg potrzeb i wymagań naszych Klientów.

Czy marka węża przemysłowego ma znaczenie?

Przystępując do wyboru węża do sprężonego powietrza, istotne jest aby nie ograniczać uwagi jedynie do typu materiału, z jakiego ten jest wykonany. Istotnym aspektem, który często może być przeoczony, jest renoma oraz marka producenta. Wybór marki o ugruntowanej pozycji na rynku jest ważny, gdyż zapewnia on większą pewność co do jakości i trwałości produktu. W przypadku wystąpienia wad węża do sprężonego powietrza, istnieje możliwość skorzystania z reklamacji lub rękojmi, znacznie lepszą inwestycją jest zainwestowanie w wysokiej jakości węża od samego początku. W MiDaTech dysponujemy szeregiem wysokogatunkowych produktów pochodzących prosto od renomowanych twórców. Dotychczas zaufały nam setki przedsiębiorstw i osób prywatnych – znajdź się wśród usatysfakcjonowanych Klientów, wybierając MiDaTech jako swojego dostawcę armatury przemysłowej.