Węże do wody na linii produkcyjnej. Pokazujemy, co wyróżnia armaturę najwyższej jakości

dnia
Kategorie: Blog

Wiele branż wykorzystuje wodę podczas wytwarzania i obrabiania produkowanych wyrobów. Zarówno jako jedną ze składowych – żeby wymienić tylko przemysł spożywczy – jak też w układach chłodzenia czy do czyszczenia maszyn. Bez względu na zastosowanie wody, doprowadzające ją węże muszą prezentować odpowiednią jakość oraz parametry techniczne. Asortyment MiDaTech powinien w pełni zaspokoić potrzeby Twojego zakładu.

Nawadnianie wymaga innej armatury, niż rozlewnie czy stanowiska do wyparzania

Ciśnienie, temperatura, styczność z innymi substancjami, stopień narażenia przewodu na inne obciążenia. To tylko niewielka część czynników, jakie determinują budowę węży do wody. Wiele modeli, jakie znajdziesz w naszym internetowym katalogu, występuje nawet w kilkudziesięciu wariantach. Różnią się od siebie średnicą wewnętrzną i zewnętrzną, grubością, masą, kątami gięcia, długością, a także wartościami ciśnienia roboczego oraz rozrywającego. Ponadto węże do wody tworzone są z różnych materiałów. W jednych dziedzinach najlepszym wyborem będzie guma, w innych branżach potrzebne będą przewody z PCV albo mieszanek tworzyw sztucznych. Niektóre posiadają dodatkowo wzmocnioną strukturę, co uzyskano przez zastosowanie harmonicznej, stalowej spirali wbudowanej w ścianki.

Dobierając węże do wody możesz skonsultować się z przedstawicielami MiDaTech

Porównując specyfikacje nie można zapominać o optymalnym zakresie pracy. Delikatne, tymczasowe wykroczenie poza zalecany przedział nie oznacza jeszcze poważnych uszkodzeń przewodu, ale ze zrozumiałych względów lepiej tego nie robić. Spadek parametrów w dłuższej perspektywie to jedno – zwiększanie ryzyka poważnej usterki, która mogłaby zatrzymać całą linię produkcyjną w imię chwilowego podniesienia wydajności, jest mało opłacalne. Zwłaszcza w wieloletniej perspektywie, jakie preferujemy w firmie MiDaTech podczas codziennych działań. To samo tyczy się relacji biznesowych z naszymi partnerami. Oferujemy tylko węże do wody od sprawdzonych dostawców, armaturę rzetelnie przetestowaną i z wszelkimi wymaganymi certyfikatami jakości. Po więcej informacji ws. warunków oferty zapraszamy do kontaktu: telefonicznego, mailowego, przez formularz na stronie internetowej lub za pośrednictwem faxu.