Wybór węża do powietrza – czy rzeczywiście jest to tak proste?

dnia
Kategorie: Blog

Współczesny rynek daje Klientom mnóstwo produktów, które różnią się między sobą budową oraz parametrami. Węże przemysłowe budzą zainteresowanie wśród osób z wielu branż; wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, znajdują swoje zastosowanie między innymi w maszynach ze sprężonym powietrzem, jak i w kompresorach czy miejscach warsztatowych. Wydawałoby się, że w przypadku tak licznych opcji wyboru nie ma nic prostszego niż dobór zwykłego węża do powietrza. Niestety, na drodze wielu Klientów mogą stanąć nieścisłości i związane z nimi pułapki – postanowiliśmy uchronić Państwa przed nietrafionym zakupem, sporządzając listę warunków brzegowych, jakie powinien spełniać wąż.

4 istotne punkty dzielące każdego Klienta od trafnego zakupu

Dobór węża do powietrza determinuje przede wszystkim jego aplikacja – węże do powietrza to bardzo liczna grupa sprzętów, jednak to właśnie potrzeby Klienta są czynnikiem decyzyjnym w kwestii wyboru przewodu pneumatycznego. Kolejno wymienimy parametry, na które muszą Państwo zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru odpowiedniego węża przemysłowego do powietrza.

  1. Średnica węża – ma ona wpływ na wydajność układu; szacuje się, że im większa średnica węża, tym więcej powietrza jest on w stanie przetłoczyć w jednostce czasu. Punkt ten jest szczególnie ważny, jeżeli dysponują Państwo bardzo wydajnymi narzędziami jak szlifierki pneumatyczne czy klucze udarowe. Często bierze się pod uwagę wewnętrzny przekrój węża, zwłaszcza w przypadku węży kalibrowanych. Powszechnie stosowaną praktyką przy wysoce wydajnych narzędziach pneumatycznych są węże do powietrza o średnicy przekroju fi13, 16 lub większej.

  2. Dedykowane zastosowanie – węże do powietrza dzielą się na ssawne, tłoczne, wentylacyjne (odciągowe) czy kalibrowane. Używanie węży przemysłowych do zadań, które zupełnie nie współgrają z ich przeznaczeniem niesie ze sobą ryzyko niebezpieczeństwa i odniesienia poważnych urazów na zdrowiu.

  3. Warunki zewnętrzne pracy węża – informacje czy wąż pracuje obok pieca czy w bardziej agresywnej atmosferze środków do czyszczenia i dezynfekcji są niezbędne w dobraniu właściwych akcesoriów. Pod żadnym pozorem nie można ich pominąć.

  4. Ciśnienie robocze – ma bezpośredni wpływ na budowę przewody. 90% powietrza wykorzystywanego w procesach produkcyjnych to ciśnienia rzędu 6-12 bar. Większość naszych produktów mają ciśnienie powyżej tych liczb.

Eksperci z MiDaTech służą profesjonalną radą i pomocą w wyborze!

Wieloletnia wiedza każdego członka zespołu pozwala nam pełnić fachowe doradztwo w zakresie doboru odpowiedniego węża czy złączy przemysłowych. Wybieramy tylko sprawdzone i certyfikowane wyroby, raz za razem aktualizując naszą ofertę o kolejne nowości. Nasi Klienci mają dostęp do najlepszego asortymentu technicznego, jaki obecnie triumfuje na rynku. Nie przebieramy w półśrodkach, a także realizujemy zamówienia zindywidualizowane na potrzeby naszych Klientów. Jeżeli oczekują Państwo specjalistycznej opieki przez cały proces zakupu, w MiDaTech oferujemy ją bezpłatnie! Serdecznie zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o specyfice naszych produktów.