Niepozorne przedmioty odporne na uszkodzenia – węże do pary wodnej

dnia
Kategorie: Blog

Węże do pary wodnej i gorącej wody to wykonane z zaskakująco wytrzymałego materiału narzędzia, które odgrywają znaczącą rolę w transporcie cieczy i pary o wysokich temperaturach sięgających nawet do 200°C. Niektóre z węży są również odporne na negatywne działanie środków chemicznych oraz warunkach atmosferycznych. Przykładem są węże do gorącej wody i pary wodnej, używane na jachtach – są one odporne na działanie wody morskiej, a dzięki odpowiedniemu wykonaniu mogą osiągnąć wysokie ciśnienie robocze, oszacowane wokół 30 barów. Para wodna stale odgrywa ważną rolę w polskim przemyśle; nie tylko zapewnia ciepło, lecz również wspiera procesy elektryczne. Ze względu na ich różnorodność, stosowane są w wielu gałęziach przemysłu. Chętnie przedstawimy Państwu najważniejsze cechy węży do pary wodnej, jakie znaleźć można w naszej ofercie.

Rodzaje węży parowych według ISO 6134 i ich właściwości

Węże do pary wodnej dzielą się oficjalnie na dwa typy – niskociśnieniowe oraz wysokociśnieniowe węże parowe. W przypadku pierwszego typu, odpowiednia temperatura wynosi około 164°C zaś maksymalne ciśnienie robocze to 6 bar. U węży wysokociśnieniowych odpowiednia temperatura sięga 210°C, a maksymalne ciśnienie robocze wynosi 18 bar. Jednak na tym nie koniec – dwa typy węży dzielą się ponownie na dwie klasy: węże do pary olejoodpornej i węże nieodporne na olej. Pierwszy typ szczególnie wykorzystywany jest w przemyśle gastronomicznym a także motoryzacyjnym, z względu na wytrzymałość na temperatury do 207°C dla pary nasyconej i 232°C dla pary przegrzanej. Węże do pary wodnej nieodporne na olej są przeznaczone do zastosowań ogólnych, jednak nie zaleca się stosowania ich w branżach, gdzie obecny jest olej, węglowodory takie jak smary, środki czyszczące itp. Wąż do pary wodnej, który nie posiada osłony a mimo to jest użytkowany w wyżej wymienionych branżach, narażony jest na ryzyko rozerwania. Para wodna może stanowić spore niebezpieczeństwo, a także być niebywale kosztowna. Jest ona jednak siłą napędową dla wielu procesów przemysłowych, przez co należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiedni dobór i montaż węży. W MiDaTech pełnimy fachowe doradztwo w kwestii dostosowania węży do wymagań Klienta – co jeszcze wyróżnia nas spośród innych?

Węże do pary wodnej w MiDaTech – doświadczenie i skuteczność w jednym

Wieloletnia obecność w branży sprawiła, że dysponujemy najnowszymi technikami w produkcji węży przemysłowych. Nasze produkty to efekt sumiennej pracy, dokładności oraz doświadczenia, co w efekcie daje nam wyborny skutek w postaci wysokogatunkowych węży do pary wodnej i nie tylko. Każdy z naszych Klientów otrzymuje możliwość poradzenia się naszych ekspertów w kwestii doboru, rozmiaru i przeznaczenia naszych produktów, dzięki czemu potrafimy doskonale dopasować węże przemysłowe do danych branż. Obecnie z naszych usług korzystają zarówno firmy, jak i jednostki prywatne. Do zleceń podchodzimy indywidualnie, a naszym celem jest zapewnienie Klientom jak najlepszej obsługi, by chętnie wracali do nas ponownie. U nas znajdą Państwo węże i złącza przemysłowe spełniające wszystkie współczesne wymagania wobec tego rodzaju produktów. Zapraszamy!